Slovensko
Slovensko
EURO 2024
21.06.2024, Skupina E
1 - 2
1:0
Ukrajina
Ukrajina

V zápase proti Ukrajine ho musel nahradiť Obert. Ako dopadlo vyšetrenie Hancka?

Adam Obert a Oleksandr Zubkov v súboji o loptu v zápase Slovensko - Ukrajina v skupine E na EURO 2024 (ME vo futbale).
Adam Obert a Oleksandr Zubkov v súboji o loptu v zápase Slovensko - Ukrajina v skupine E na EURO 2024 (ME vo futbale). (Autor: TASR/AP)
TASR|23. jún 2024 o 14:14

Absolvoval prvú veľkú premiéru na šampionáte.

MAINZ. Slovenský obranca Dávid Hancko má za sebou na EURO v Nemecku dva fyzicky náročné zápasy.

Ľavý bek by mal byť v poriadku napriek tomu, že ho v piatok proti Ukrajine (1:2) nahradil Adam Obert. Po tomto stretnutí absolvoval magnetickú rezonanciu, ktorej výsledok bol negatívny.

Hancko odviedol v prvom zápase proti Belgicku (1:0) penzum práce, tradične podporoval aj útok a na bránkovej čiare zaskočil za Martina Dúbravku.

Práve vtedy sa v smolnej situácii zrazil so spoluhráčom Denisom Vavrom. Proti Ukrajine padol na trávnik bez kontaktu s protihráčom. Na pomoc prišli lekári a Obert nastúpil v 67. minúte.

"Určite to nebolo ľahké, tempo bolo veľmi vysoké a ťažko sa mi doňho dostávalo. Potom to bolo lepšie, no bohužiaľ sme inkasovali," zhodnotil Obert.

Mykola Šaparenko a Adam Obert v súboji o loptu v zápase Slovensko - Ukrajina v skupine E na EURO 2024 (ME vo futbale).
Mykola Šaparenko a Adam Obert v súboji o loptu v zápase Slovensko - Ukrajina v skupine E na EURO 2024 (ME vo futbale). (Autor: TASR/AP)

V Düsseldorfe absolvoval v podstate premiéru na veľkom turnaji. Z lavičky síce nastúpil aj proti Belgicku, ale až v nadstavenom čase.

"Nebol som nervózny, sústredil som sa na svoj výkon a pokyny od trénera. Bol som rád za túto príležitosť, chcel som ukázať maximum a užiť si to," povedal.

Dvadsaťjedenročný hráč sa snažil na krídle spolupracovať so striedajúcim Tomášom Suslovom, no pozícia na kraji obrany nie je preňho primárna.

"Väčšinou trénujem na tom poste stopéra - v klube aj v reprezentácii. Nejaké zápasy som hral aj ako ľavý obranca. Približne viem, ako sa mám správať. Nejaké veci ako útočenie my idú viac, tréner mi hovoril, nech to využívam," zhodnotil svoj výkon Obert.

Slovákov čaká v stredu rozhodujúci zápas proti Rumunsku. Postup im s určitosťou zaistí víťazstvo, na osemfinále by však mala stačiť aj remíza a za určitých okolností by mohli Slováci postúpiť len s troma bodmi.

Nachádzate sa tu:
Domov»EURO 2024»V zápase proti Ukrajine ho musel nahradiť Obert. Ako dopadlo vyšetrenie Hancka?