Streda, 22. septembra, 2021Meniny má Móric

Futbal: Aberdeen chce ponúknuť Fergusonovi rozhodujúci podiel akcií

TASR|3. jan 2001 o 13:31

Londýn 3. januára (TASR) - Škótsky prvoligový klub Aberdeen sa snaží prilákať späť trénera Manchesteru United Alexa Fergusona, pričom mu ponúka rozhodujúci podiel akcií v klube. Uviedol to v stredu britský denník Daily Telegraph.

"Aberdeen je pripravený poskytnúť Fergusonovi ,1 percent akcií, ak to bude jediná možnosť, ako ho získať späť. Hodnota klubu na investičnom trhu je 10,5 miliónov dolárov a z tejto sumy by pripadla Fergusonovi viac ako polovica," uvádza sa v Daily Telegraph.

Aberdeen získal pod vedením Fergusona tri ligové tituly, potom ale škótsky tréner odišiel do Manchesteru United, s ktorým získal za posledných osem sezón neuveriteľných šesť prvenstiev v anglickej Premier League. Päťdesiatdeväťročný Ferguson sa pred časom vyjadril, že rozmýšla o ukončení svojho pôsobenia na trénerskej lavičke už v budúcom roku, pričom by chcel i naďalej ostať v Manchesteri v inej funkcii.

Denník The Mirror priniesol správu aj o troch kandidátoch, ktorí by mali po Fergusonovi prevziať v tíme United vedenie. Najvážnejším z nich je tréner Celticu Glasgow, v ktorom pôsobí aj slovenský strdopoliar Ľubomír Moravčík, Martin OďNeill, ďalšími sú kormidelník Leedsu David OďLeary a Alan Curbishley z Charltonu.