Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

FIFA potvrdila pokračovanie Pohára konfederácií

Ilustračná snímka. (Autor: SITA/AP)
SITA|26. jún 2013 o 09:02

Brazília nastúpi proti Uruguaju za prísnych opatrení.

BELO HORIZONTE. Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) nemá dôvod odkladať stredajšie semifinálové stretnutie Pohára konfederácií FIFA medzi Brazíliou a Uruguajom, ktoré sa má odohrať v Belo Horizonte.

Napriek mohutným protestom v uliciach brazílskych miest predstavitelia miestnej samosprávy i federálnej vlády garantovali aktérom, funkcionárom i fanúšikom absolútnu bezpečnosť.

"Sme v neustálom kontakte s miestnymi úradmi a máme plnú dôveru v bezpečnostné opatrenia. Pravidelne monitorujeme situáciu, ale v tejto chvíli FIFA, miestny organizačný výbor a ani federálna vláda neriešia možnosť zrušenia Pohára konfederácií," uviedol hovorca FIFA.

Turnaj, ktorý je pre organizátorov generálkou na majstrovstvá sveta 2014, zatienili mohutné pochody v uliciach brazílskych miest.

Demonštrácie v celej Brazílii sa začali pred takmer dvoma týždňami. Samosprávy v najmenej štyroch mestách zareagovali prísľubom, že ceny vrátia na pôvodnú úroveň, čo už naznačujú aj politici v samotnom Sao Paule.

Nie je však jasné, do akej miery tým upokoja situáciu, keďže pozornosť obyvateľov sa medzitým presunula na mnohé ďalšie problémy vrátane vysokých daní a neschopnosti vlády zabezpečiť obyvateľstvu služby v primeranej

V Belo Horizonte, ktoré bude hostiť stredajší duel, pochodovalo v sobotu viac ako 70-tisíc ľudí. Polícia pre istotu uzavrie okolie štadióna Mineirao.

Súvisiace články