3.Piotr ŽylaPoľsko437,3 b
4.Timi ZajcSlovinsko422,5 b
5.Domen PrevcSlovinsko415,2 b
6.Simon AmmannŠvajčiarsko411,6 b

PLANICA. Nemecký skokan na lyžiach Markus Eisenbichler zvíťazil v piatkovej súťaži v letoch na finálovom podujatí Svetového pohára v slovinskej Planici. V súčte oboch pokusov dosiahol 445,0 bodu. Na druhej priečke skončil Japonec Rjoju Kobajaši, ktorý zaostal o 6,9 b. Najlepšiu trojicu doplnil Piotr Žyla z Poľska (437,3 b).

Eisenbichler dosiahol premiérové individuálne víťazstvo v tejto sezóne SP. Dvadsaťsedemročný trojnásobný zlatý medailista z tohtoročných MS v severských disciplínach sa s 240 bodmi dostal na čelo hodnotenia letov. Na druhej priečke je Kobajaši, ktorý si už v predstihu zabezpečil celkový triumf vo Svetovom pohári.