Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Džudo - finálové výsledky

SITA|31. aug 2004 o 13:17

ATÉNY 31. augusta (SITA) - Súhrn finálových výsledkov na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach:


DŽUDO


Muži:

do 60 kg: 1. Tadahiro Nomura (Jap.), 2. Nestor Chergiani (Gruz.), 3. Chashbaatar Cagaanbaatar (Mong.) a Choi Min-ho (Kór. rep.), 5. Kendži Uemacu (Šp.) a Masoud Haji Achondzade (Irán), 7. Oliver Gussenberg (Nem.) a Revazi Zintiridis (Gr.).


do 66 kg: 1. Masato Učišiba (Jap.), 2. Jozef Krnáč (SR), 3. Georgi Georgiev (Bulh.) a Yordanis Arencibia (Kuba), 5. Oscar Peňas (Šp.) a David Margošvili (Gruz.), 7. Jorge Lencina (Arg.) a Joao Pina (Portug.)


do 73 kg: 1. Lee Won-hee (Kór. rep.), 2. Vitalij Makarov (Rus.), 3. Leandro Guilheiro (Braz.) a James Pedro (USA), 5. Viktor Bivol (Mold.) a Daniel Fernandes (Fr.), 7. Joao Neto (Portug.) a David Kevchišvili (Gruz.)


do 81 kg: 1. Ilias Iliadis (Gr.), 2. Roman Gonťuk (Ukr.), 3. Dmitrij Nosov (Rus.) a Flavio Canto (Braz.), 5. Mehman Azizov (Azerb.) a Robert Krawczyk (Poľ.), 7. Florian Wanner (Nem.) a Kwon Young woo (Kór. rep.)


do 90 kg: 1. Zurab Zviadauri (Gruz.), 2. Hiroši Izumi (Jap.), 3. Chasanbi Taov (Rus.) a Mark Huizinga (Hol.). 5. Hwang Hee-tae (Kór. rep.) a Winston Gordon (V. Brit.), 7. Eduardo Costa (Arg.) a Daniel Kelly (Austr.)


do 100 kg: 1. Igor Makarov (Biel.), 2. Jang Sung-ho (Kór. rep.), 3. Michael Jurack (Nem.) a Ariel Zeevi (Izr.), 5. Movlud Miralijev (Azerb.) a Elco van der Geest (Hol.), 7. Ghislain Lemaire (Fr.) a Aschat Žitkejev (Kaz.),... Zoltán Pálkovács (SR) prehral v 1. kole s Ghislanom Lemairom (Fr.)


nad 100 kg: 1. Keidži Suzuki (Jap.), 2. Tamerlan Tmenov (Rus.), 3. Dennis van der Geest (Hol.) a Indrek Pertelson (Est.), 5. Paolo Bianchessi (Tal.) a Seyed Mahmoudreza Miran (Irán), 7. Andreas Tölzer (Nem.) a Selim Tataroglu (Tur.)



Ženy:

do 48 kg: 1. Rjoko Taniová (Jap.), 2. Frederique Jossinetová (Fr.), 3. Julia Matijassová (Nem.) a Gao Feng (Čína), 5. Maria Karagiannopoulouová (Gr.) a Alina Alexandra Dumitruová (Rum.), 7. Anna Zemlová-Krajewská (Poľ.) a Je Gue-rin (Kór. rep.).


do 52 kg:1. Xian Dong-mei (Čína), 2. Juki Jokosawová (Jap.), 3. Amarilys Savonová (Kuba) a Ilse Heylenová (Belg.), 5. Salima Souakriová (Alž.) a Annabelle Euranieová (Fr.), 7. Ioana Maria Aluasová (Rum.) a Georgina Singletonová (V. Brit.)


do 57 kg: 1. Yvonne Bönischová (Nem.), 2. Kje Sun-Hui (KĽDR), 3. Deborah Gravenstijnová (Hol.) a Yurisleidy Lupeteyová (Kuba), 5. Barbara Harelová (Fr.) a Isabel Fernandezová (Šp.), 7. Cinzia Cavazzutiová (Tal.) a Natalia Jucharevová (Rus.)


do 63 kg: 1. Ajumi Tanimotová (Jap.), 2. Claudia Heillová (Rak.), 3. Urska Zolnirová (Slovin.) a Driulys Gonzalezová (Kuba), 5. Marie Helene Chisholmová (Kan.) a Daniela Krukowerová (Arg.), 7. Lucie Decosseová (Fr.) a Hong Ok-Song (KĽDR)


do 70 kg: 1. Masae Uenová (Jap.), 2. Edith Boschová (Hol.), 3. Qin Dong-ja (Čína) a Annett Böhmová (Nem.), 5. Catherine Marie Joelleová-Arloveová (Austr.) a Catherine Jacquesová (Belg.), 7. Cecilia Blancová (Šp.) a Kim Rjon-Ri (KĽDR)


do 78 kg: 1. Noriko Annová (Jap.), 2. Liu Xia (Čína), 3. Lucia Moricová (Tal.) a Yurisel Labordeová (Kuba), 5. Anastasia Matrosovová (Ukr.) a Celine Lebrunová (Fr.), 7. Edinanci Silvová (Braz.) a Lee So Yeon (Kór. rep.)


nad 78 kg: 1. Maki Cukadová (Jap.), 2. Dayma Beltranová (Kuba), 3. Tea Donguzašviliová (Rus.) a Sun Fu-ming (Čína), 5. Insaf Yahyaouiová (Tun.) a Marina Prokofievová (Ukr.), 7. Giovanna-Jose Blancová (Venez.) a Choi Sook-Ie (Kór. rep.)


Medailová bilancia:


1. Japonsko 8 2 0

2. Čína 1 1 3

3. Kórejská republika 1 1 1

4. Gruzínsko 1 1 0

5. Nemecko 1 0 3

6. Bielorusko 1 0 0

Grécko 1 0 0

8. Rusko 0 2 3

9. Kuba 0 1 5

10. Holandsko 0 1 3

11. Rakúsko 0 1 0

Francúzsko 0 1 0

KĽDR 0 1 0

Slovensko 0 1 0

Ukrajina 0 1 0

16. Brazília 0 0 2

17. Belgicko 0 0 1

Bulharsko 0 0 1

Estónsko 0 0 1

Izrael 0 0 1

Taliansko 0 0 1

Mongolsko 0 0 1

Slovinsko 0 0 1

USA 0 0 1


Súvisiace články