Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Dvoch juniorských majstrov sveta ešte nemali

Sportnet|Publikované 1. okt 2008 o 22:00

Slovenskí kickboxeri prišli z MS z Talianska dobre nabalení. V batožine mali i deväť madailových umiestnení.KOŠICE. Slovenská kickboxerská

Slovenskí kickboxeri prišli z MS z Talianska dobre nabalení. V batožine mali i deväť madailových umiestnení.

KOŠICE. Slovenská kickboxerská reprezentácia dosiahla na 3. kadetských a 7. juniorských majstrovstvách sveta WAKO, ktoré sa konali v talianskom Neapole historický úspech, keď popri dvoch tituloch majstrov sveta získala jedno striebro a šesť bronzových medailí.

Vanta bol blízko k titulu

Na 20-členné družstvo veľmi dobrý výsledok. "Samozrejme sme veľmi spokojní. V kútika srdca sme rátali s piatimi kovmi. Deväť medailí nás veľmi milo prekvapilo. Navyše treba vziať do úvahy, že polovica našich zverencov doteraz nemala žiadnu skúsenosť s takýmito podujatiami. Nominovali sme ich predovšetkým z perspektívneho hľadiska a z predpokladaného rastu do budúcnosti. Ešte sa nám nestalo, aby sme sa vracali domov s dvoma juniorskými majstrami sveta. Aj z tohto hľadiska je to vynikajúci výsledok," povedal reprezentačný tréner Peter Bonk, ktorému urobil radosť jeho klubový zverenec z ŠKP Košice pri SOZ PZ Tomáš Možný, ktorý vyhral kategóriu v light contacte do 89 kg. Druhé zlato pridala Nicolette Mitrová (Steel Trans Košice) v light contacte do 70 kg. Blízko ku zlatu mal aj kadet Viliam Vanta (Steel Trans Košice), ktorý v light contacte do 52 kg zúročil svoje skúsenosti a v konkurencii 25 pretekárov vybojoval striebro. "Rozhodla momentálna forma, šťastie i priazeň rozhodcov."

Mládež na dobrej ceste

WAKO je jedinou organizáciou, ktorá organizuje zvlášť seniorské a mládežnícke šampionáte. Rovnako oddeľuje jeden rok majstrovstvá sveta a druhý rok majstrovstvá Európy. V kickboxe tvrdia muziku Rusko a bývalé krajiny východného bloku. Veľmi silné je Chorvátsko a Maďarsko. Napokon ukázalo sa ti i v celkovom medailovom hodnotení krajín. "Veľmi nás teší, že naša práca s juniormi, ktorú sme odštartovali ME v Zadare pred dvoma rokmi, sa odzrkadľuje aj v počte medailí, ktoré sa pri rovnakom počte členov výpravy znásobujú. Jasne vidieť, že nám rastie nová generácia. Sme na dobrej ceste. Verím, že o tri-štyri roky zožneme úspechy aj v seniorskej kategórii," pridal postreh prezident Slovenského zväzu kickboxu a zároveň šéf i tréner Steel Transu Košice Peter Onuščák a dodal: "Samozrejme veľmi nás teší tento úspech. Dvojnásobne aj preto, že šesť medailí je z Košíc a siedma z Popradu, čo len dokumentuje, že východ Slovenska je naozaj baštou kickboxu na Slovensku.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.