Dvadsiatka bude o rok v skupine opäť hrať s USA i Kanadou

Slováci na posledných MS do 20 rokov vypadli so Švédskom vo štvrťfinále.
Slováci na posledných MS do 20 rokov vypadli so Švédskom vo štvrťfinále. (Autor: TASR / AP)
SITA|6. jan 2014 o 08:30

Šampionát hokejistov do 20 rokov bude od 26. decembra 2014 do 5. januára 2015. Hrať sa bude v halách Air Canada Centre v Toronte a Bell Centre v Montreale.

MALMÖ. Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov nastúpi na ďalších majstrovstvách sveta juniorov, ktoré budú hostiť na prelome rokov 2014 a 2015 kanadské mestá Toronto a Montreal, v základnej A-skupine aj s úradujúcimi majstrami sveta Fínmi.

Okrem nich sa v hale Bell Centre v Montreale predstavia aj domáci Kanaďania, Američania a Nemci. Slováci tak majú v základnej skupine troch rovnakých súperov ako na práve skončenom šampionáte v Malmö.

O zložení skupín rozhodlo umiestnenie

V B-skupine v Toronte (hala Air Canada Centre) o štvrťfinálové miestenky zabojujú Švédsko, Rusko, Česko, Švajčiarsko a nováčik medzi elitou Dánsko.

Rozhodli o tom nedeľňajšie záverečné zápasy šampionátu v Malmö, ktorého konečné umiestnenie bolo faktorom pri delení do skupín. Zápasy o medaily bude hostiť Toronto.

Šampionát sa uskutoční od 26. decembra 2014 do 5. januára 2015. Hrať sa bude v halách Air Canada Centre v Toronte a Bell Centre v Montreale.

Formát sa nemení

V Kanade sa rovnako ako v Malmö bude hrať podľa aktuálneho formátu. Do štvrťfinále postúpia prvé štyri tímy zo skupín a posledné mužstvá v nich budú hrať sériu o záchranu na dve víťazstvá.

Kanada bude hostiť juniorský svetový šampionát jedenástykrát. Zápasy sa premiérovo uskutočnia v Toronte a prvýkrát od roku 1978 v Montreale. Obe mestá si organizáciu MSJ zopakujú aj v na prelome rokov 2016 a 2017 s finálovými duelmi v Montreale.

Zloženie základných skupín MS 2015 hokejistov do 20 rokov

A-skupina (Montreal)

Fínsko, Kanada, USA, SLOVENSKO, Nemecko

B-skupina (Toronto)

Švédsko, Rusko, Česko, Švajčiarsko, Dánsko

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Dvadsiatka bude o rok v skupine opäť hrať s USA i Kanadou