Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Dunham v pätnástke členov amerického olympijského tímu jediným gólmanom

TASR|15. aug 2001 o 12:07

Colorado Springs 15. augusta (TASR) - Americký národný olympijsky tím nominoval pätnástku hokejistov, ktorí by s určitosťou nemali chýbať na Zimných olympijskych hrách v Salt Lake City 2002. Medzi nominovaných sa dostal ako jediný brankár i Mike Dunham

z tímu zámorskej NHL Nashville Predators.

Brankár "predátorov", ktorý v NHL pôsobí iba piatu sezónu, má v zámorí vysoký kredit, čo dokázal i minulú sezónu, v ktorej ho jeho ukazovatele zaradili na miesto druhého najlepšieho gólmana v lige. Dvadsaťdeväťročný Dunham štartoval už na dvoch olympiádach v rokoch 1992 vo francúzskom Albertville a v roku 1994 v nórskom Lillehammeri. "Je to pre mňa veľká česť opäť hrať za moju krajinu na olympiáde," povedal Dunham.

Vedenie olympijského tímu pozvalo na septembrový prípravný kemp ešte štyroch brankárov, ktorí sa pobijú o pozície dvojky a trojky za Dunhamom. Sú to Robert Esche z Phoenixu, Brent Johnson zo St. Louis, Damian Rhodes z Atlanty a Mike Richter z New York Rangers.

Nominovaní hokejisti:

brankár: Mike Dunham (Nashville)

obrancovia: Chris Chelios (Detroit), Brian Leetch (NY Rangers), Brian Rafalski (New Jersey), Gary Suter (San Jose)

útočníci: Tony Amonte (Chicago), Chris Drury (Colorado), Bill Guerin (Boston), Brett Hull (naposledy Dallas), John LeClair a Jeremy Roenick (Philadelphia), Mike Modano (Dallas), Keith Tkachuk, Dough Weight, a Scott Young (všetci St. Louis).

Súvisiace články