Druhopolčasová výhra Humennému na Krompachy nestačila

Sportnet|19. mar 2015 o 00:00

Humenskí basketbalisti hostili už istého víťaza základnej časti 2. ligy Východ z Krompách.

Humenskí basketbalisti hostili už istého víťaza základnej časti 2. ligy Východ, ktorý bude organizátorom záverečného turnaja tohtoročného Final Four.

HUMENNÉ. Domáci začali dobre a po prienikoch Kelemecu a Lošáka viedli v tretej minúte 9:6. Hostia, ktorých umne dirigoval bývalý reprezentant s legionárskymi skúsenosťami Štec, však zaznamenali do konca prvej štvrtiny päť trojok a ujali sa vedenia. Do polčasu svoj náskok zvýšili až na 21 bodov.

Po prestávke sa domáci vyrovnali v razantnosti a tvrdosti hosťom, čo sa prejavilo na výsledku štvrtiny, domáci ju vyhrali 25:16 aj zásluhou dobre hrajúceho Glasu, autora 19 bodov.

V záverečnej štvrtine už bez vyfaulovaného Jurčišina sa hralo vyrovnane, no na zvrat v stretnutí to nestačilo a líder tabuľky si víťazstvo ustrážil.

1. BK Humenné – Dastet Krompachy 66:80 (18:32, 10:17, 25:16, 13:15)

Humenné: Boršč 12, Kelemeca 8, Jurčišin 4, Lošak 4, Babjak 4, (Glasa 19, Petrik 6, Sokyra 5, Kulik 4).

1. Krompachy 15 14 1 1081:866 29

2. Michalovce 16 13 3 1091:909 29

3. Dolný Kubín 16 11 5 1195:1012 27

4. Tydam Košice 16 9 7 1100:1015 25

5. UVLF Košice 15 10 5 1087:1022 25

6. Levoča 16 7 9 1189:1212 23