Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Domáca premiéra v Haniske VSS vyšla

Víťazná premiéra VSS. Závar pred bránou Rimavskej Soboty. (Autor: Róbert Berenhaut)
Sportnet|Publikované 8. aug 2016 o 00:00

V mužstve nastúpili až štyria čerstvo skončení dorastenci.

HANISKA. So zvláštnym očakávaním prišla poltisícka najvernejších fanúšikov do neďalekej obce pri Košiciach, aby povzbudili svojich miláčikov v druholigovej premiére, ktorú tam činovníci žltomodrých narýchlo upratali.

Z kotla sa vedeniu zato odvďačili pokrikom „VSS do Košíc“ a niekoľkými petardami.

Domáci hráči síce túto nepríjemnú zmenu vnímali, ale zápas s Rimavskou Sobotou (3:1) na regulárnom ihrisku prijali ako každý iný.

Strelec bleskového gólu hneď v úvode duelu Mojmír Trebuňák, ktorý potom ešte jeden pridal pred záverečným hvizdom rozhodcu, to iba potvrdil: „Pred samotným zápasom sme už miesto zápasu neriešili, veď ak je dobrý trávnik, zahráme si schuti všade. Samozrejme, že nám ozajstné domáce prostredie chýbalo, ale fanúšikovia prišli za nami a to nás naštartovalo. Ten rýchly zásah to iba potvrdil. Bola to práca celej ofenzívy a my sme sa dostali do pohody,“ usmieval sa už jeden zo starešinov tejto mladej ekipy, hoci sám má iba 23 rokov.

V mužstve totiž nastúpili až štyria čerstvo skončení dorastenci.

„Práve pre nich bola podpora z hľadiska veľmi dôležitá. V Haniske sme neabsolvovali ani jeden tréning, čiže ostrý štart a je fajn, že nám vyšiel. To je aj impulz do najbližšej budúcnosti. Uvidíme, čo sa bude diať ďalej. Radi by sme pokračovali tam, kde sme už so štadiónom zrastení, teda v Čermeli. Ale keď to bude v Moldave či inde, my s tým nič nenarobíme. Môžem však potvrdiť, že my, hráči, pôjdeme stále na doraz. I s tými mladými. Je to pre nás aj trochu výhoda, veď mladí, nepoškvrnení a behaví chlapci tomu dali iný šmrnc. Súper ostal zaskočený a čo iné ako víťazstvo na štarte sme si mohli priať? Veríme, že nám to pôjde aj naďalej takto,“ obzrel sa za víťaznou premiérou Mojmír Trebuňák.

Súvisiace články