Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dohoda so Sninou zatiaľ uzavretá nie je

Sportnet|Publikované 7. okt 2003 o 22:00

Košice - O eventuálnom hosťovaní troch hráčok Sniny v Slávii TU Košice, bol včera pod Vihorlatom rokovať viceprezident TJ Slávia TU Košice Gabriel

Fischer. Nebude to však také jednoduché a Sninčanky v úvode sezóny extraligového nováčika určite nespasia, lebo do soboty, keď súťaž štartuje, sa v Košiciach isto neobjavia.

"Dohoda so Sninou uzavretá nie je. Rozišli sme sa s tým, že sme načtrtli, na akej báze by mala vzájomná spolupráca fungovať. Model by mal byť taký, že Snina by sa viac sústredila na mládežnícku základňu a my na ženskú zložku. Dievčatá, ktoré by do Košíc spod Vihorlatu prišli, by študovali na Technickej univerzite a zabezpečili by sme im štatút vrcholovej hráčky. Do piatku máme pripraviť návrh zmluvy, ale nebude to jednoduché, pretože sa všetko bude musieť poriadne prerokovať a dospieť k dohode. Začali sme to totiž riešiť neskoro, a tak sa káder bude dopĺňať až za pochodu. Do začiatku súťaže k nám teda zo Sniny príde maximálne jedna hráčka, ktorá je našou študentkou," informoval nás G. Fischer.

Košický oddiel sa teda spamätal neskoro, a tak v úvode sezóny veľké oči mať rozhodne nemôže. Najkritickejšia bola pozícia nahrávačky, bez kvality na tomto poste sa sotva dá hrať dobrý volejbal. Zdá sa však, že aspoň tento problém by mohli mať pred prvým kolom v Slávii TU vyriešený, keďže do tréningového procesu sa po zdravotných problémoch znovu zapojila niekdajšia kapitánka a opora družstva Viktória Tomková.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.