Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Devils nemajú kde oslavovať

SITA|11. jún 2003 o 12:09

EAST RUTHERFORD 11. júna (SITA) - Hokejisti New Jersey Devils nemajú kde osláviť zisk Stanleyho pohára. Po triumfoch v rokoch 1995 a 2000 oslavovali diabli zisk prestížnej trofeje spolu so svojimi fanúšikmi na parkovisku vedľa Continental Airlines Areny v

East Rutherforde, tentoraz to však nejde. V domovskom stánku Devils hrajú svoje súboje aj basketbalisti New Jersey Nets, ktorí postúpili do finále NBA, a parkovisko musí ostať voľné. Hovorca klubu Mike Levine v utorok oznámil, že zatiaľ nie je istý dátum a ani miesto oslavy, Devils totiž chcú počkať na výsledky zápasov NBA.

V roku 1995, keď New Jersey zdolalo Detroit 4:0 na zápasy, sa na oslavách zúčastnilo 25 tisíc fanúšikov. O tri roky neskôr, po víťazstve v sérii nad Dallas Stars, sa na parkovisku vedľa Continental Airlines Areny zišlo 40 000 fanúšikov. Aj napriek týmto počtom nemožno deväťtisícový East Rutherford, na rozdiel napríklad od Detroitu, považovať za hokejový raj. Hodinu pred pondelkovým rozhodujúcim siedmym zápasom s Anaheimom bolo v pokladniach k dispozícii ešte 1000 vstupeniek. Continental Airlines Arena patrí v NHL k najzaostalejším. Vedenie New Jersey už uvažuje o výstavbe novej haly, protiargumentom je však fakt, že sa ju nepodarí vypredať a náklady budú privysoké. V prvých dvoch kolách play off proti Bostonu a Tampe Bay nebol totiž domovský stánok Devils ani raz vypredaný.

Súvisiace články