Detva prišla do Humenného hrať otvorený hokej

(Autor: Matúš Kalanin)
Sportnet|28. jan 2015 o 00:00

Detvianske hviezdy prekvapili divákov, ale aj domáceho favorita otvorenou hrou.

Detvianske hviezdy prekvapili v 22. kole východnej skupiny 2. hokejovej ligy divákov, ale aj domáceho favorita otvorenou hrou. Podstúpili tak sympatické riziko, že sa im to pomstí, keďže do Humenného prišli iba s dvomi kompletnými pätorkami a jedným náhradníkom.

HUMENNÉ. Bemaco bolo od začiatku korčuliarsky i technicky lepšie, ale Detva kontrovala a usilovala sa z každej príležitosti ohroziť brankára Petra.

Na začiatku sa zaskvel smelými prienikmi do útočnej tretiny súpera Segľa a už v tretej minúte sa mu podarilo pretlačiť popri dvoch protihráčoch a zblízka puk zavesiť – 1:0.

V 8. min. putoval na trestnú lavicu za držanie Šatan, na veľký údiv prítomných sa v presilovke bránili domáci a brankár Petro musel riešiť až tri ošemetné situácie pri strelách a dorážkach Detvanov.

Po presilovke malo prevahu Bemaco, ale góly z hokejok jeho hráčov prišli až v závere. Presadili sa Chovan a Roháčik.

Úvod II. tretiny obstarala nebezpečná, herne zosúladená a strelecky aktívna pätorka súpera Chlebo, Štork, Nociar, Lešánek a Pohorelec.

Pred Petrom, ale na opačnej strane aj Čajkovským bolo neraz horúco. Strelám však úspešne odolávali. Až v 30. minúte sa šikovne uvoľnil vo vlastnej tretine Mihalič, nahodil puk rozbehnutému Strížovi a ten nezaváhal.

Humenčania striedali viac hráčov ako hostia, mali viac síl, preto sa postupom času aj viac presadzovali. Do prestávky dali ešte tri. Gól hostí v presilovke dal Šťastný, keď z uhla trafil medzi žŕdku a brankára.

Pravý hokej útočnej povahy pre divákov, bez zbytočného vylučovania sa hral v záverečnej tretine.

Hostia, odpočinutí v prestávke, dali v úvode dva góly, ale ich odpor už neskôr ochaboval.

Bemaco dalo medzi 54. a 56. minútou päť gólov, vyhnalo Čajkovského z bránky Detvy, ale Šimo tiež ešte dvakrát inkasoval. Deväť gólov v jednej tretine sa obecenstvu páčilo.

Fakty

HKM Bemaco Humenné – MHK Blesky Detva 13:4 (3:0, 4:1, 6:3)

Góly: Segľa, Stríž a Ficko po 2, Chovan, Roháčik, Danko, Bolibruch, Caban, Mihalič a Milan Mach po 1. Strely na bránku: 57:26. Vylúčenia: 2:2. Trestné minúty: 4:4. Presilovky: 0:1. Rozhodca: Sýkora. Diváci: 500.

Bemaco: Petro – Grega, Danko, Milan Mach, Marek Mach, Ficko – Korvín, Roháčik, Segľa, Caban, Chovan – Oravec, Mihalič, Bolibruch, Stríž. Tréner: Kardoheli.

1. Humenné 19 17 2 0 0 162:39 55
2. D. Kubín 20 15 1 3 1 184:50 50
3. R. Sobota 20 13 1 2 4 108:51 43
4. Ružomberok 19 8 1 0 10 10:85 26
5. Detva 19 7 2 0 10 105:124 25
6. Gelnica 18 7 0 2 9 51:71 23
7. Sabinov 19 6 0 0 13 73:101 18