Sobota, 25. septembra, 2021Meniny má Vladislav, Vladislava

Desiatky osadníkov zbili v Huncoviach futbalistov

Po sobotnej bitke sa v nedeľu hral futbal pod dohľadom polície. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|23. mar 2014 o 12:06

Pri útoku agresívnych osadníkov na mladých hráčov zasahovali kukláči. Štyri ľudia sú zranení.

Agentúrny materiál sme doplnili autorskými informáciami redakcie Korzára.

HUNCOVCE. Okolo 100 rómskych osadníkov z osady pri Huncovciach v okrese Kežmarok podľa webového portálu denníka Nový čas Čas.sk dobilo mladých futbalistov a funkcionárov.

Dôvodom bolo to, že ich požiadali, aby opustili futbalové ihrisko, na ktorom chceli odohrať priateľský zápas.

V sobotu si do Huncoviec žiaci a dorastenci pozvali na zápas rovesníkov z Vysokých Tatier.

„Prezliekali sme sa v kabíne, keď sme začuli krik. Keď som vybehol von, uvidel som, že sa tam už mláti palicami a hádžu sa kamene. Dvaja chalani z domáceho klubu sa ich snažili zastaviť. Keby tam neboli, asi by nás zlynčovali. Ja som dostal palicou po hlave, našťastie, z našich chlapcov nebol nikto zranený," povedal tréner dorastencov Vysokých Tatier Miroslav Louda.

((a))

Vzduchom lietali kamene

Podľa jeho slov boli medzi agresívnymi útočníkmi ženy, muži, ale aj malé, zhruba štvorročné deti. "Bol to desivý zážitok, vzduchom lietali obrovské kamene i 15-centimetrové kusy asfaltu. Rozbili mi aj auto,“ dodal Louda.

„Počas zápasu sa na nás z neďalekej osady vyrútilo okolo 150 obyvateľov s palicami, sekerami, vidlami," potvrdil predseda TJ Tatran Huncovce Peter Šproch.

Dodal, že obyvatelia osady sú na ihrisku dennodenne. "Nedá sa tu ani poriadne trénovať. Už pred dvomi rokmi som povedal, že ihrisko treba oplotiť, aby sem nechodili. Neviem, ako budú teraz reagovať rodičia detí, ktorým tu hrozí vážne zranenie,“ povedal.

Foto: Richard Hudeček

Začalo sa trestné stíhanie

Rómov rozohnali až kukláči. "Zasahovalo 15 policajtov a na oddelenie predviedli 10 výtržníkov. Pri incidente sa zranili štyria ľudia," uviedla prešovská policajná hovorkyňa Jana Migaľová.

Polícia začala trestné stíhanie pre prečin výtržníctva, zatiaľ neobvinili nikoho.

[content type="fb" stype="fanpage" url="https://www.facebook.com/pages/Vysok%C3%A9-Tatry-na-Facebooku/342066954819"][/content]

Súvisiace články