Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Derby ako remeň čaká prešovských volejbalistov

Prešovskí volejbalisti. Čaká ich ďalší domáci šláger. (Autor: Michal Frank)
Michal Frank|Publikované 17. okt 2013 o 22:00

Priaznivcov volejbalu čaká lahôdka. V sobotu budú Prešovčania hostiť tradičného rivala zo Svidníka.

Po šlágri s Myjavou čaká prešovských priaznivcov volejbalu ďalšia lahôdka. V sobotu budú Prešovčania hostiť tradičného rivala zo Svidníka.

PREŠOV. Favorizovaná Myjava bola prvým vážnym súperom, ktorý v novej extraligovej sezóne preveril sily prešovských volejbalistov. Zápas na domácej pôde však hráči VK Mirad PU Prešov nezvládli.

Hoci so súperom zvádzali tuhý boj, kopaničiari nestratili ani set.

Teraz čaká na prešovských volejbalistov ďalší šláger a ešte väčší favorit. Na domácej pôde, v hale Prešovskej univerzity, privítajú v sobotu o 18. hodine Svidníčanov.

Vo východniarskom derby je favoritom Svidník. Vlaňajší bronzový medailista má za sebou tri zápasy a tri výhry.

Domáci však svoju kožu zadarmo nedajú. Obaja súperi na seba v letnej príprave narazili, hráči sa poznajú.

V zostavách oboch celkov figurujú hráči, ktorí v minulosti hrali v tom opačnom drese. Do Prešova prišli pred sezónou Závacký, Macko a Rajduga, opačným smerom putoval Tholt.

Potrebujú viac trúfalosti

Po úvodných dvoch hladkých víťazstvách vrátil Prešovčanov na zem zápas s rivalom z Myjavy. Čo z toho vyplýva pre trénera Ľuboslava Šalatu?

„Odhalila mi nedostatky, na ktorých ešte musíme pracovať. Mysleli sme si, že sa už nachádzame na nejakej úrovni. Robíme veľa individuálnych chýb pri bránení, medzihre i v útoku, ktoré som postrehol u mojich hráčov a potrebuje na nich v tréningu popracovať.“

V zápase lodivod VK Mirad PU prestriedal aj nahrávačov. Namiesto kapitána Stanislava Lamparta poslal na ihrisko Ľubomíra Závackého.

„Chcel som dať príležitosť aj Závackému, lebo on je bojovník a srdciar. Pamätám si z minulosti, že dokázal privodiť zvraty v zápasoch,“ povedal kouč o nahrávačovi, ktorý bol vlani na hosťovaní v Starej Ľubovni ako kmeňový hráč Svidníka. Teda hráčov sobotňajšieho súpera pozná dokonale.

Zápas proti Svidníku nebude pre domácich ľahký. „Chceme sa na nich dobre pripraviť. Ich hru si rozanalyzujeme a verím, že hráči si trochu viac na nich trúfnu ako na Myjavu,“ dodal Ľ. Šalata.

Autor: Michal Frank

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.