Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Demitrov kontrakt môže znieť až na 7 miliónov, šancu v tíme má aj Sejna

TASR|24. jún 2003 o 12:12

St. Louis 24. júna (TASR) - Hokejový klub zámorskej NHL St. Louis Blues čelí podľa informácií miestneho periodika Post-Dispatch veľkému rozhodnutiu ohľadom ...St. Louis 24. júna (TASR) - Hokejový klub zámorskej NHL St. Louis Blues čelí podľa informácií miestneho periodika Post-Dispatch veľkému rozhodnutiu ohľadom budúcnosti bronzového medailistu z majstrovstiev sveta vo Fínsku a po tri roky najproduktívnejšieho hráča Blues Pavla Demitru (na snímke). V hre je jeho nová zmluva a podľa novinového článku analyzujúcemu dostupné informácie z hráčskej asociácie NHLPA a interné zdroje Post-Dispatchu ohľadom rozpočtu klubu pre budúcu sezónu bude Demitra veľmi drahý.

Demitra zarobil v minulej sezóne 3,975 milióna dolárov, ktoré mu v roku 2001 prisúdila arbitrážna komisia. Že to nebola chyba, dokázal Slovák najvyššou produktivitou v tíme za posledné tri roky a práve v uplynulej sezóne zaznamenal svoj prvý viac ako 90-bodový ročník. Dubnický rodák ako chránený voľný hráč bude môcť eventuálne pomýšľať i na ďalšiu arbitráž v prípade, že by sa generálny manažér St. Loius Larry Pleau pokúšal podobne ako pred dvoma rokmi na ňom ušetriť. To však majú generálni manažéri v náplni práce, ročný plat štvrtého hráča kanadského bodovania v základnej časti by však mohol podľa Post-Dispatch pokojne dosiahnuť sumu 7 miliónov dolárov. Najmä keď sa vedenie tímu v posledných mesiacoch prezentovalo na Demitrovu adresu výrokmi o "najcenenejšom hráčovi" či slovami, že "Demitra si zaslúži, aby sa stal najlepšie plateným hráčom tímu."

Prvá oficiálna ponuka pre Demitru bude znieť na 3,975 milióna. To je však iba štartovacia línia, od ktorej sa budú odvíjať ďalšie rokovania. Článok analyzuje najmä jednotlivé položky rozpočtu v snahe vymyslieť, kde by sa dali ušetriť peniaze na nutný nárast financií pre Demitru. Po vstupnom drafte v Nashville bude súpiska bluesmanov vyzerať značne odlišne. Zdá sa viac ako pravdepodobným, že miesto v prvom mužstve získa i ďalší perspektívny slovenský hokejista Peter Sejna. "Nemám žiadnu predstavu, akí hráči mi prídu vôbec do kempu. A následne ani o tom, aký veľký rozpočet budeme mať v budúcej sezóne. Máme však niekoľko možností, alebo ho zrevidujeme o veľkú sumu, alebo stredne, no a možno vôbec nie," povedal generálny manažér St. Louis Larry Pleau. V minulej sezóne dosiahol rozpočet 55,7 milióna dolárov, v budúcej bude niekde medzi 53,53 až 60 miliónov. Po predpokladanom odchode Valerija Bureho späť do Floridy a výmene skúsených hokejistov s veľkými platmi Coryho Stillmana do Tampy resp. Tysona Nasha do Phoenixu, sa otvorí manévrovací priestor. Blues navyše neplánujú využiť opcie na Martina Ručinského, Steva Martinsa a Steva Dubinskeho. Takáto prestavba v tíme môže pomôcť presadiť do mužstva nové tváre, na prvom mieste sa skloňuje popri Mikeovi Dantonovi, Mattovi Walkerovi, Sergejovi Varlamovovi i meno Petra Sejnu. "Ideme na to novým spôsobom. Je to normálne. Zmeníme pohľad, zmeníme zloženie tímu, je to proste chémia," skonštatoval Pleau.

Súvisiace články