Pondelok, 18. októbra, 2021Meniny má Lukáš

Hral za Trnavu, pre vážne zranenie skončil. Dnes je najlepším strelcom

Daniel Dvorák. (Autor: archív hráča)
Ivan Mriška|13. okt 2021 o 11:57

Daniel Dvorák má v aktuálnej sezóne na konte osemnásť gólov.

JASLOVSKÉ BOHUNICE. V mládežníckych kategóriách hral za FC Spartak Trnava či Spartak Myjava. Tradične býval najlepším kanonierom ligových súťaží a odborníci mu predpovedali veľkú kariéru.

V prípravnom zápase sa však vážne zranil a na futbal úplne zanevrel. Dva roky vôbec nehral a venoval sa cvičeniu.

„Futbal mi chýbal, začal som hrávať už ako štvorročný. Nebyť však trénera Jozefa Rejduga, nikdy by som sa k nemu nevrátil. To on mi zavolal a nahovoril ma,“ spomína útočník Daniel Dvorák.

Suverénny kráľ strelcov

Stále len 22-ročný futbalista behá po zelených trávnikoch opäť. V drese ŠPORTOVÉ KLUBY BLAVA 1928 Jaslovské Bohunice je postrachom súperov.

V štvrtej lige SZ strelil už osemnásť gólov a je suverénne najlepším strelcom súťaže. Cez víkend nasúkal do siete Kvašova päť gólov. Jaslovské Bohunice vyhrali vysoko 7:0.

„Je to v prvom rade kolektívna zásluha. Futbal je tímová hra a bez správnej prihrávky by som sa nedostal do situácií, z ktorých som skóroval,“ dodal skromne.

Medzi dospelými to bol jeho najlepší strelecký výkon v jednom zápase. V druholigovom doraste Myjavy však strelil aj trinásť gólov za stretnutie. „Na ten zápas nikdy v živote nezabudnem,“ uviedol Dvorák.

Majú najvyššie ambície

Jaslovské Bohunice sú v aktuálnej sezóne s jedenástimi výhrami a jednou remízou na prvom mieste tabuľky. Pred druhou Lehotou pod Vtáčnikom majú dvojbodový náskok.

„V kabíne sú najvyššie ciele. A s nimi sa stotožňujú aj moje. Rád by som sa stal najlepším strelcom ligy, aby som mal na čo spomínať, keď bude moja kariéra na konci,“ prezradil svoje ambície.

Daniel Dvorák rád spomína na pôsobenie v Spartaku Myjava, kde hrával za dorast druhú ligu.

„Najkrajšie obdobie po reštarte mojej kariéry. Mal som natrhnutý sval na panve a na futbal som úplne zanevrel. Myslel som si, že už nikdy nebudem hrať. Dva roky som nekopol do lopty,“ priblížil problémové obdobie.

Hral len polovicu, bol najlepší strelec

Do súťažného kolotoča sa vrátil v polovici sezóny druhej ligy mladšieho dorastu. Napriek tomu, že netrénoval a chodil len na zápasy, za polovicu ročníka sa so 43 gólmi stal najlepším strelcom ročníka.

„Moja kariéra bola na vzostupe. Prestúpil som do Spartaka Trnava, kde som sa stal najlepším strelcom tímu. Bol som však sklamaný, pretože som chcel byť najlepším kanonierom ligy,“ dodal.

Povolaný bol do zimnej prípravy A mužstva FC Spartak Trnava. Do súťažného stretnutia vo Fortuna lige však nezasiahol.

„Môj život je nastavený inak. Viac ako profesionálnym futbalom sa chcem uberať cestou vzdelania na vysokej škole. Popri štúdiu si tak hrám v pohode štvrtú ligu.

Samozrejme, každý zápas chcem vyhrať a streliť čo najviac gólov. Beriem to však z pohľadu, že sa idem v prvom rade odreagovať a zabaviť sa. Robiť niečo, čo ma napĺňa,“ uzavrel talentovaný útočník Daniel Dvorák.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články