Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Cyklitika: Prezident SZC verí, že slovenský tím na Pretekoch mieru nebude chýbať

TASR|1. mar 2001 o 10:35

Bratislava 01. marca (TASR) - Napriek negatívnemu postoju českého riaditeľa medzinárodných Pretekov mieru Pavla Doležela k účasti slovenského tímu na 54. ročníku, verí čerstvý prezident Slovenského zväzu cyklistiky Anton Tkáč, že sa dohodnú. Olympijský ví

ťaz a trojnásobný majster sveta sa chce v marci stretnúť v Prahe s českým riaditeľom pretekov Pavlom Doleželom, ktorý údajne nepozval slovenské tímy pre ich stále klesajúcu výkonnosť.

"V podstate má pán Doležel určitú pravdu, lebo úroveň cestnej cyklistiky na Slovensku stagnuje. Napriek tomu verím, že sa slovenský tím na 54. ročníku zúčastní. 20. marca sa v Prahe schvaľuje cyklistický kalendár na rok 2001 a práve tam sa mám stretnúť s pánom Doleželom. Dúfam, že nájdeme napokon spoločnú reč, som optimista až do konca," povedal pred necelými dvoma týždňami zvolený novozvolený šéf SZC.

V prípade, že sa slovenský tím na 54. ročníku Pretekov mieru nezúčastní, bude mať Slovensko len trojnásobné individuálne zastúpenie v českých trade tímoch Wüstenrot ZVVZ (Slobodník), PSK Remerks (Nagy, Riška) alebo v poľskom družstve Mat Ceresit (Práznovský).