Copa: Postupuje Brazília, Venezuela aj Paraguaj

Futbalista Venezuely Salomon Rondon (vľavo) sa teší zo strelenia úvodného gólu do siete Paraguaja (Autor: TASR/AP)
TASR|14. júl 2011 o 07:42

Vo štvrťfinále 43. ročníka Copa Americana sa stretnú aj Argentína s Uruguajom a Brazília s Paraguajom.

SALTA, CORDOBA. Z B-skupiny na futbalových majstrovstvách Južnej Ameriky postúpili do štvrťfinále hneď tri mužstvá - favorizovaná Brazília, šťastná Venezuela, ktorá dala v poslednom zápase dva góly v 90. a 90+3. minúte a z tretieho miesta aj Paraguaj.

Spomínaná trojica tak skomplikovala zoznam účastníkov štvťfinále, do ktorého sa kvalifikovali aj Kolumbia s Argentínou (A-skupina) a z C-skupiny Chile, Uruguaj a Peru. Kostarika sa z tretieho miesta nekvalifikovala pre horšie skóre, ako mal Paraguaj.

V poslednom zápase B-skupiny v Salte na štadióne Padre Ernesta Martearenu sa diali futbalové zázraky. Paraguaj remizoval s Venezuelou 3:3, pričom Venezuela prehrávala ešte v 89. minúte o dva góly.

Infarktový záver obstarali Nicolasa Fedor a vyrovnávajúci zásah si pripísal na účet v tretej minúte predĺženia po rohovom kope Grenddy Perozo.

Jediná výhra stačila na postup medzi posledných osem tímov aj obhajcovi trofeje z Brazílie.

Kanárici si na štadióne Mario Kempesa v Cordoba poradili s Ekvádorom po výhre 4:2, pričom po dva góly dali Alexandre Pato a tínedžer Neymar.

Futbalovými šlágrami tak vo štvrťfinále na 43. ročníku Copa America budú stretnutia Argentína - Uruguaj a Brazília - Paraguaj. O postup do semifinále zvedú súboj aj tímy Kolumbie s Peru a Čile s Venezuelou.

B-skupina:

Paraguaj - Venezuela 3:3 (1:1)

Góly: 33. Alcaraz, 63. Barrios, 86. Riveros - 5. Rondon, 90. Fedor, 90.+3 Perozo.

Brazília - Ekvádor 4:2 (1:1)

Góly: 29. a 61. Pato, 49. a 72. Neymar - 37. a 59. Caicedo.