Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Čontofalský si užil Floridu. Ak sa vráti, asi skončí s futbalom

Kamil Čontofalský by rád ostal v zámorí. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 18. jan 2015 o 10:08

Bývalý brankár slovenskej futbalovej reprezentácie pôsobil v USA v druhej lige, teraz čaká na ponuky.

PRAHA. Bývalý brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Kamil Čontofalský, ktorý pred pol rokom prestúpil do amerického druholigového klubu Fort Lauderdale Strikers, je s pôsobením USA spokojný.

"Za pol sezóny som odchytal osemnásť zápasov, dostali sme sa do finále play off, nemal som žiadne zdravotné problémy," cituje rodáka z Košíc idnes.cz.

Tridsaťšesťročný gólman si na Floride užíval aj život mimo ihriska: "Hlavne počasie robí veľmi veľa, každý deň svieti slnko, to potom máte dobrú náladu. S rodinou sme boli veľmi spokojní, navyše sa nám tu narodil syn. Jednoducho po všetkých stránkach fantastický polrok."

Nedostal novú zmluvu

Podľa Čontofalského je druhá americká liga NASL technická. "Veľa Brazílčanov, Argentínčanov... Ale organizácia hry v porovnaní s Českom veľmi pokrivkáva. Veľa sa útočí, nestalo sa mi, že by som bol v zápase bez práce," naznačil bývalý brankár pražskej Slavie či Bohemians.

"Mali sme jeden z najnižších rozpočtov v lige, napriek tomu sme skončili druhí. Som veľmi rád, že som bol pri tom. Keby som mal teraz ukončiť kariéru, bol by to pekný záver," dodal.

Floridský klub kúpili tri brazílske rodiny a napriek úspechu nedostal Slovák novú zmluvu. "Chcú z toho asi urobiť farmu pre Corinthians alebo iný brazílsky tím. Ale do tejto chvíle vo futbale nepôsobili, sú to biznismani a myslím, že klub sa má viesť trochu iným spôsobom. Doteraz nemajú trénera, plánujú priviesť brazílskych hráčov, ale podľa pravidiel môže nastupovať iba obmedzený počet cudzincov. Sám neviem, ako si to predstavujú," uviedol Čontofalský.

Chce ostať v Amerike

Noví majitelia dali dvadsaťpäť percent akcií klubu bývalému hviezdnemu reprezentantovi Brazílie Ronaldovi, na ktorého meno plánujú prilákať hlavne sponzorov. Hráč, ktorý pred niekoľkými rokmi ukončil kariéru, plánuje ešte vybehnúť na trávnik.

"Má aj trošku nadváhu. Ale je to spolumajiteľ klubu, a keď sa rozhodne, že chce hrať, tak si obuje kopačky a pôjde. Samozrejme, je to hlavne marketingový ťah pre fanúšikov, ktorých tu na Floride všeobecne na športy veľa nechodí. Na naše zápasy bola návštevnosť medzi troma až piatimi tisíckami," povedal slovenský gólman.

V USA by ešte rád zostal. "Počkám, kým sa tvoria tímy. V MLS začínajú prípravy koncom mesiaca, a keby prišla dobrá ponuka, rád by som v Amerike ešte vydržal. Niečo už mám rozrokované, tak uvidíme. Ozvali sa aj niektoré tímy z NASL, ale nie je to zasa tak výhodné, aby som tu zostal. Manželka má navyše firmu v Česku, ktorá musí nejako fungovať. Keby sme sa vrátili, asi by som s futbalom skončil a začal sa venovať niečomu inému," hovorí Čontofalský.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.