Číňania obhájili gymnastické zlato

SITA|30. júl 2012 o 20:05

Striebro v súťaži družstiev získali reprezentanti Japonska, bronz patrí domácemu tímu Veľkej Británie.

LONDÝN. Športoví gymnasti Číny si vybojovali zlaté medaily v pondelňajšej súťaži družstiev mužov na Hrách XXX. olympiády v Londýne.

Striebro napokon získali reprezentanti Japonska, bronz patrí domácemu tímu Veľkej Británie.

Obhajcovia prvenstva z Pekingu a vlaňajší majstri sveta z Tokia Číňania v zložení Feng Če, Kuo Wej-jang, Čchen Ji-ping, Čang Čcheng-lung a Cou Kchaj získali od rozhodcov v výslednú známku 275,997 bodu.

Hoci v sobotňajšej kvalifikácii boli reprezentanti najľudnatejšej krajiny na svete až šiesti, v pondelok boli v North Greenwich Arene suverénni a zaslúžene triumfovali.

S výrazným odstupom 4,045 bodu skončili druhí rovnako ako pred štyrmi rokmi v Pekingu gymnasti Japonska, na medailový stupienok sa však prepracovali až po úspešnom proteste po skončení súťaže.

Z bronzovej medaily mali radosť domáci Briti, veď v mužskej tímovej súťaži na ňu na najväčšom sviatku športovcov čakali neuveriteľných 100 rokov (naposledy boli tiež tretí na OH 1912 v Štokholme, pozn.).

Pre držiteľov bronzových medailí z predchádzajúcich OH 2008, gymnastov USA, zostala iba 5. priečka, Američania pritom vyhrali kvalifikáciu v Londýne. Na nepopulárnom štvrtom mieste klasifikovali Ukrajinu.

V utorok je na OH 2012 v športovej gymnastike na programe finále súťaže ženských družstiev.

ico

OH 2012 v Londýne - finále - súťaž družstiev (predstavilo sa prvých osem krajín z kvalifikácie) - pondelňajšie výsledky:

1. Čína (Feng Če, Kuo Wej-jang, Čchen Ji-ping, Čang Čcheng-lung, Cou Kchaj) 275,997 bodu, 2. Japonsko (Kohei Učimura, Jusuke Tanaka, Kodži Jamamuro, Kazuhito Tanaka, Rjohei Kato) 271,952, 3. Veľká Británia (Daniel Purvis, Max Whitlock, Louis Smith, Kristian Thomas, Sam Oldham) 271,711, 4. Ukrajina 271,526, 5. USA 269,952, 6. Rusko 269,603, 7. Nemecko 268,019, 8. Francúzsko 265,441