Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Čiernikov spoluhráč stratil v troskách priateľa

Sportnet|14. sep 2001 o 07:07

„Hokej je pre nás prvoradý, ale v týchto dňoch sa nedá nesledovať tragické udalosti v Amerike. A tak keď zídeme z ľadu, všetci sa ponáhľame k televízoru, aby sme sa dozvedeli nové informácie o záchranárskych prácach,“ vravel do telefónu z kempu tímu ...


Ivan Čiernik krúti pedálmi stacionárneho bicykla a sleduje pritom televízne spravodajstvo o udalostiach v USA. FOTO PRE SME – JANA CHYTILOVÁ„Hokej je pre nás prvoradý, ale v týchto dňoch sa nedá nesledovať tragické udalosti v Amerike. A tak keď zídeme z ľadu, všetci sa ponáhľame k televízoru, aby sme sa dozvedeli nové informácie o záchranárskych prácach,“ vravel do telefónu z kempu tímu NHL Ottawa Senators slovenský útočník Ivan Čiernik. „Americký spoluhráč Shawn McEachern dostal v stredu správu, že pod mrakodrapmi v New Yorku zahynul jeho blízky priateľ,“ dodal smutne.

Rodák z Levíc je v kempe Ottawy zo slovenských hokejistov zatiaľ sám, hoci vlani patril k najlepším útočníkom Marián Hossa a v lete získali senátori z New York Islanders výmenou za Rusa Alekseja Jašina aj vysokého obrancu Zdena Cháru. Hossa s Chárom sa však dosiaľ s klubom nedohodli na nových zmluvách, pripravujú sa v Trenčíne, strieľajú góly v našej Extralige. Čiernik je medzi 46 hráčmi Ottawy v kempe spolu s Čechmi Bonkom, Havlátom, Rachunkom i nováčikom brankárom Pruskom.

„S Pruskom som v jednej skupine, keďže tréneri rozdelili káder na dve časti. Kemp sa len začína, a tak by som nerád hodnotil svoje šance udržať sa v prvom mužstve,“ povedal 23-ročný krídelník.

Čiernik je za morom piaty rok, vlani odohral prevažnú časť sezóny vo farmárskom tíme v Grand Rapids a v štyroch zápasoch okúsil aj ľad NHL – dal dva góly. „Išlo len o zaskočenie za zranených hráčov Senators, a keď sa vyliečili, znova ma poslali dole,“ vrátil sa k uplynulej sezóne.

Toto leto podpísal bývalý hráč HKM Nitra s Ottawou ročný jednocestný kontrakt, čo by mohlo posilniť jeho šancu zostať v mužstve senátorov a vybudovať si miesto v základnej zostave: „Dôležité bude, ako mi vyjde príprava. Po udalostiach v USA je dosť neistoty – otázniky visia aj nad nedeľňajším prvým exhibičným zápasom s Floridou v americkom Grand Rapids.“ Ak zostane Čiernik v prvom mužstve, prenajme si apartmán, aby za ním mohla pricestovať manželka so štvorročným synom Samuelom.

„Dúfam, že klub čoskoro nájde spoločnú reč s Hossom a s Chárom. S nimi by mi v príprave bolo veselšie,“ želal si slovenský senátor v kanadskom hlavnom meste.

ONDREJ GAJDOŠ

Súvisiace články