Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Čičarovce sú na víťaznej vlne

Výborne sekunduje Molnárovi. Tomáš Nagy (vpravo) má na svojom konte už 14 gólov. (Autor: ra)
Sportnet|Publikované 30. máj 2012 o 22:00

V piatich zápasoch v rade nestratili ani bod. Mužstvo strelecky ťahá útočník Molnár, ktorý zaznamenal už 24 gólov.ČIČAROVCE. Do výbornej formy sa v uplynulých týždňoch dostali futbalisti TJ Družstevník Čičarovce, účastníka piatej ligy zemplínskej skupiny, ktorí v posledných piatich zápasoch dosiahli päť víťazstiev. Aj preto sa dostali v tabuľke už na bronzovú pozíciu za Michaľany a Veľký Horeš.

Zemplínčania naposledy prehrali v apríli, keď v zápase 18. kola nestačili vonku na Veľký Horeš (1:3), no odvtedy postupne zdolali Vinné 4:0 (d), Plechotice 2:0 (v), Lastomír 4:3 (d), Nacinu Ves 3:0 (v) a naostatok Palín 3:1 (d).

„Na domácej pôde sa nám tradične darí, takže to boli povinné víťazstvá. Vonku sme odohrali rozdielne zápasy, kým v Plechoticiach sme nastúpili v plnej sile a na ihrisku sme dominovali, v Nacinej Vsi nám chýbali viacerí hráči, avšak po počiatočnom tlaku domácich sa nám neskôr podarilo vsietiť tri góly,“ prezradil tréner Čičaroviec Attila Szabó, ktorého víťazná séria pochopiteľne teší.

„Sme veľmi radi, že sa nám tak dobre darí. Boli by šťastní, ak by naše víťazné ťaženie pokračovalo čo najdlhšie. Tvoríme dobrú partiu, divákov bavíme futbalom, takže sme spokojní,“ pokračoval.

Oprášil kopačky

Aj keď sa momentálne Čičarovčania tešia z výborných výsledkov, prakticky od úvodu sezóny ich trápi úzky káder hráčov. Preto musel v dvoch stretnutiach nastúpiť aj ich kormidelník.

„Odohral som celé zápasy proti Lastomíru a Nacinej Vsi. Cítil som, že mi chýba herná prax, po kondičnej stránke to nebolo najhoršie, veď s hráčmi trénujem aj ja. Hral som v útoku, gól som síce nedal, ale v Nacinej som na dva prihral,“ pochválil sa A. Szabó.

TJ Družstevník sa v jarnej časti spolieha aj na streleckú formu kanoniera Gabriela Molnára, ktorý strelil spolu už 24 gólov.

„Som spokojný, že dávame veľa gólov. Molnár je našou veľkou oporou a na svojom konte mohol mať už minimálne 30 gólov nebyť jeho zranenia v jeseni, kvôli ktorému odohral iba 7 duelov. Výborne mu sekunduje Tomáš Nagy, autor 14 presných zásahov,“ uviedol lodivod mužstva s najlepšou ofenzívou (nastrieľalo 64 gólov).

Ťažké zápasy na záver

Futbalové súťaže na východe pomaly začínajú finišovať, tímom zostáva odohrať už iba záverečné tri kolá. Čičarovce si postupne zmerajú sily so Sečovcami, Michaľanmi a Cejkovom, teda so súpermi z čela tabuľky.

Čakajú nás tri veľmi ťažké zápasy. Najbližšie do Sečoviec pocestujeme bez dvojice našich najlepších strelcov, Molnára a Nagya, ktorí majú 'stopku' pre 4 žlté karty. Spokojný budem, ak do konca súťaže neprehráme a získame aspoň 5 bodov. Chceme skončiť čo najvyššie,“ uzavrel debatu kormidelník A. Szabó.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.