Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Chemesákov čaká víkendový dvojzápas

Sportnet|Publikované 17. jan 2015 o 00:00

Spišskonovoveská športová hala privíta v sobotu Trenčín, v nedeľu je na programe zápas s Myjavou.

Volejbaloví chemesáci prvýkrát tohto roku naskočia do extraligy, a hneď víkendovým dvojzápasom. Spišskonovoveská športová hala privíta v sobotu o 15. hodine mladíkov z Trenčína, v nedeľu o 19. hodine je na programe zápas s Myjavou.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Po utorku majú volejbalisti Chemesu Spišská Nová Ves za sebou pohárové vystúpenie v Istanbule, v stredu sa vrátili domov a mali dva dni na extraligovú prípravu.

„Hneď po návrate sme začali trénovať, naskočili do januárového tempa tréning – zápas. Snažíme sa dať dokopy po zápase v Istanbule a samozrejme sa pripraviť na extraligu, aby to bolo v rámci možnosti čo najlepšie. Veľa vecí sme robili kvôli orientácii v hale najmä v súvislosti s prihrávkou, no ako to „vypáli“ v zápase, ťažko povedať. Je to dvojzápas, ktorý nám začína natlačené počty v závere januára, rád by som sa sústredil len na odvetu s Galatasaray, ale aj extraligové duely sú dôležité. Trénovanie sa trošku zvoľnilo, viac to ide do súhry, do kombinácií,“ poznamenal tréner Richard Vlkolinský.

Zdravotné problémy

Okrem natlačeného zápasového programu kvári kouča chemesákov aj zdravotný stav kádra.

„Čo ma mrzí najviac, že od začiatku roka nie sme komplet, každého čosi zdravotne trápi, vlečie sa to s nami, v tomto smere máme veľkú smolu... Máme problémy pohybové, bojujeme s vírusmi, pridali sa k tomu aj zuby, negatíva po zdravotnej stránke sa na nás lepia, nevieme sa ich zbaviť, no napriek tomu chceme uspieť,“ naznačil zámery Richard Vlkolinský.

Aby sa hráči psychicky dobre naladili na tureckú odvetu vo Vyzývacom pohári, „bodli“ by obe extraligové víťazstvá. V nadstavbe skupiny o 1. - 6. miesto totiž aktuálny majster stále čaká na víťazstvo.

„Chceme uspieť, to je jednoznačné, i keď oproti súperom máme najšpecifickejšie podmienky. Riešime ich za pochodu, kým to dáme všetko dokopy, zvykneme si, oddiaľuje sa čas výkonnosti, akú si predstavujem. Dúfam, že to príde čo najrýchlejšie, veľmi sa snažíme, aby sme boli späť, tak, ako v druhej polovici základnej časti sezóny, keď sme prehrali iba jediný zápas, v Prešove, aj to 2:3,“ dodal Richard Vlkolinský.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články