Chelsea vyhrala v Malajzii kontroverzným gólom, Benayouna vypískali

(Autor: TASR)
TASR|21. júl 2011 o 18:43

Útočník anglického futbalového klubu Chelsea Londýn Didier Drogba zaznamenal v prípravnom stretnutí proti výberu Malajzie kontroverzný gól.

"The Blues" sa v rámci svojho ázijského turné presunú do Thajska. Pred tým ešte absolvujú dve stretnutia v Hongkongu.

KUALA LUMPUR. Jeho spoluhráča, Izraelčana Yossiho Benayouna diváci dokonca vypískali.

Benayoun je v posledných rokoch prvým Izraelčanom, ktorý hral v Malajzii. Prevažne moslimami obývaná Malajzia je horlivým stúpencom Palestínčanov, ktorí sa snažia získať od Izraela nezávislosť a so židovským štátom nemá žiadne diplomatické styky, preto aj jeho zástupca sa musel vyrovnať s piskotom z tribún.

Drogba, ktorý nastúpil v druhom polčase, zahrával v 78. minúte priamy kop. Lopta sa odrazila od žrde do brankára Mohda Izhama Tarmiziho. Asistent rozhodcu však signalizoval, že prešla celým objemom bránkovú čiaru, čo vyvolalo vlnu protestov v tíme domácich futbalistov. Duel sa nakoniec skončil víťazstvom Chelsea 1:0.

"The Blues" sa po zastávke v Malajzii v rámci svojho ázijského turné presunú do Thajska. Pred tým ešte absolvujú dve stretnutia v Hongkongu.