Zdeno Chára (v bielom) a Robyn Regehr
Zdeno Chára (v bielom) a Robyn Regehr (Autor: SITA/AP)
SITA|24. nov 2011 o 07:58

Andrej Meszároš a Zdeno Chára si v stredajších dueloch zámorskej hokejovej NHL pripísali na svoje konto po jednom presnom zásahu, útočník Marián Gáborík raz asistoval.

NEW YORK. Slovenský hokejový obranca Andrej Meszároš prispel v nočnom zápase zámorskej NHL gólom k víťazstvu Philadelphie na ľade NY Islanders 4:3 po predĺžení.

Gólovú bilanciu si vylepšil aj ďalší bek Zdeno Chára, ktorý sa najprv pobil a potom v tretej tretine zápasu Boston - Buffalo vyrovnal na 3:3 a zariadil tak predĺženie.

O triumfe "medveďov" 4:3 rozhodol v samostatných nájazdoch Pouliot. Boston tak natiahol svoju víťaznú sériu už na desať stretnutí. Tretím bodujúcim Slovákom stredajšej noci bol Marián Gáborík, ktorý si do štatistík pripísal jednu asistenciu, no jeho Rangers prehrali s Floridou 1:2.

Meszároš dal gól už v 18. sekunde

Dvadsaťšesťročný Meszároš otvoril skóre duelu už po 18 sekundách hry a zaznamenal svoj šiesty bod v prebiehajúcej sezóne.

"Philly" pomyselne viedla 1:0 už pred zápasom, keď boli ešte hráči v kabínach a komplex z 21 prehier v 22 predchádzajúcich vzájomných dueloch zostal po ďalšom neúspechu naďalej v mysliach Islanders.

Pre "ostrovanov" to bola už ôsma prehra v posledných desiatich zápasoch a nepomohlo im ani predstavenie novej tretej sady dresov, ktoré budú používať v tejto sezóne.

Domáci pritom rozbehli stretnutie veľmi dobre, po prvej časti viedli 3:1 a vyhnali aj Iľju Bryzgalova z bránky, no Danny Briere päť minút pred koncom poslal zápas do predĺženia a ten istý hráč v nadstavbe aj rozhodol o výhre Flyers.

"Nebolo to prvýkrát, keď sme sa museli šplhať z dvojgólového manka. Ale nejako sme našli cestu k výhre. V druhej časti sme hrali lepšie v defenzíve a už sme ich k šanciam nepustili," opísal návrat do stretnutia strelec rozdielového gólu.

"Comeback" Jaromíra Jágra do zostavy hostí nemal dlhé trvanie a v druhej tretine smeroval do šatní po obnovenom zranení slabín. Slovenský bek v drese Islanders Milan Jurčina si do štatistík pripísal štyri strely a jednu "mínusku".

Chára sa pobil, duel Boston - Buffalo miestami veľmi nervózny

Buffalo sa v dueli proti Bostonu chcelo revanšovať za zranenie svojho brankára Ryana Millera - pred jedenástimi dňami narazil nešetrne do gólmana ďaleko od jeho bránky Milan Lucic a spôsobil mu otras mozgu. Emóciami nabitá atmosféra priniesla niekoľko bitiek, najprv Lucica vyzval po poldruha minúte hry na pästný súboj Paul Gaustad, ale ťahal za kratší koniec.

"Stále tvrdím, že to bola len kolízia, ale keď sa stane niečo také, musíte sa pripraviť na bitku. Bolo to dobré pre obe strany, že sme hneď v úvode mali po tom a mohli sme sa sústrediť na hru," povedal po stretnutí Lucic.

Cháýra vs Regehr

Po šarvátke v prvej tretine sa dostal k slovu aj Chára, ktorý si to boxersky rozdal s Robynom Regehrom. Bruins však nezostali vykoľajení z diania a ani po tom, čo v druhej polovici zápasu prehrávali už 1:3. Do predĺženia ich posunul slovenský kapitán, ktorý prestrelil od modrej všetko a zaznamenal tretí gól v sezóne.

"Len sme sa potrebovali zopárkrát dobre nadýchnuť a vydýchnuť a upokojiť sa. V tretej tretine sme už hrali svoju hru," komentoval Chára. Konečné rozhodnutie priniesol v piatej sérii nájazdového rozstrelu Benoit Pouliot, ktorý ako jediný uspel.

"Medvede" môžu preskočiť desiatku výhier v piatok, proti Detroitu to však na domácom ľade nebudú mať jednoduché. Desať zápasov vyhrali za sebou Bostončania naposledy na prelome rokov 2008 a 2009. Niekdajší posledný tím Východnej konferencie z tejto sezóny má už 26 bodov, kraľuje Severovýchodnej divízii a v tabuľke východu má štvrtý najvyšší počet bodov.

Panteri zdolali Rangers

Floridu cez Rangers potiahol Tomáš Fleischmann, ktorý bodoval v posledných siedmich zápasoch 10-krát. Čech teraz pripravil oba góly svojich a v druhej tretine sa otriasol aj z nepríjemného faulu lakťom od Andreho Deveauxa, ktorého za úmysel zraniť arbitri poslali predčasne pod sprchy.

"Keď si na konci sezóny pozbierame všetky nekalé veci, ktoré sa vyskytli počas zápasov, tento zákrok bude jedným z nich," čertil sa na vinníka kouč domácich Kevin Dineen.

"Panteri" vyhrali už tretí zápas za sebou a ich forme v úvode sa nestačia čudovať zámorskí odborníci - Floriďania sú na čele Juhovýchodnej divízie a tretím najlepším tímom na východe.

Ich center Tomáš Kopecký si pripísal jednu mínusku a tri strely. Rangers prehrali po chabej ofenzíve už druhý zápas - proti Montrelu mali len 17 striel, teraz 20, pričom tri z nich si pripísal na konto Gáborík.

Blackhawks nedali v San Joe gól

Chicagu sa v San Jose nedarilo a zlepšenú obrannú hru Sharks oproti uplynulým ročníkom pocítila aj (po Philadelphii) druhá najlepšia ofenzíva ligy. Marián Hossa (3 strely pri takmer 20,5 minútach na ľade) vyšiel vedno so spoluhráčmi gólovo naprázdno, Slováka však vyhlásili za tretiu hviezdu duelu.

Z triumfu 1:0 sa tešil naopak center domácich Michal Handzuš, ktorý za 15 minút vyslal na brankára hostí jednu strelu. Prvý triumf nad bývalými tímovými kolegami oslávil hneď čistým kontom gólman "žralokov" Antti Niemi.

Ďalšou bombou doterajšieho priebehu súťaže sú výkony Minnesoty Wild, ktorá je aktuálne najlepším tímom súťaže. Skromné mužstvo ukázalo húževnatosť a bojovnosť aj v stretnutí s Nashville, keď po dvoch tretinách taktického boja prehrávalo 0:1, no potom gólmi z presilovky, vo vlastnom oslabení i pri rovnakom počte hráčov otočil vývoj a vyhral 3:2.

"Keď niekto pozeral zápas od úvodu, podľa mňa musel mať pocit, že ho nakoniec vyhráme. Dali síce gól, ale v tom čase to bolo tak 6:0 na strely pre nás a mali sme za sebou niekoľko spálených vyložených šancí. To, čo nám vyhráva zápasy je pružnosť. Keď pridáme, súper nevie držať krok. Dáme jeden gól a už sa neobzeráme späť," naznačil recept na úspech Cal Clutterbuck.

St. Louis vyhralo nad silným Pittsburghom 3:2 po predĺžení, Jaroslav Halák sedel počas zápasu iba na striedačke. Rovnako prischla úloha dvojky aj pre Petra Budaja, ktorého Montreal triumfoval nad Carolinou rovnako vonku 4:3 po samostatných nájazdoch.

ico

Výsledky stredajších duelov NHL:

Pittsburgh - St. Louis 2:3 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)

Góly: 44. Sullivan, 55. Neal - 6. Nichol, 51. Langenbrunner, 65. Pietrangelo. Brankári: Fleury - Elliott. Strely na bránku: 33:43. Diváci: 18.583.

Washington - Winnipeg 4:3 po predĺžení (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 6. Siomin, 14. Chimera, 24. Bäckström, 62. Chimera - 14. Ladd, 17. Wellwood, 53. Little. Brankári: Vokoun - Pavelec. Strely na bránku: 37:25. Diváci: 18.506.

NY Islanders - Philadelphia 3:4 po predĺžení (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1) - Andrej Meszároš (Philadelphia) 1+0

Góly: 1. Okposo, 11. Okposo, 19. Grabner - 1. MESZÁROŠ, 26. Hartnell, 55. Briere. Brankári: DiPietro - Bryzgalov (21. Bobrovskij). Strely na bránku: 32:33. Diváci: 11.086.

Buffalo - Boston 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0, 0:1) - Zdeno Chára (Boston) 1+0

Góly: 12. Ehrhoff, 16. Vanek, 32. Brennan - 24. Seguin, 36. Marchand, 44. CHÁRA, rozhodujúci nájazd: Pouliot. Brankári: Enroth . Thomas. Strely na bránku: 34:39. Diváci: 18.690.

New Jersey - Columbus 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. Zubrus, rozhodujúci nájazd: Kovaľčuk - 47. Boll. Brankári: Brodeur - Sanford. Strely na bránku: 24:36. Diváci: 15.585.

Carolina - Montreal 3:4 po sam. nájazdoch (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 1. Tlustý, 6. Stewart, 44. Sutter - 30. Eller, 41. Cammalleri, 45. Moen, rozhodujúci nájazd: Gionta. Brankári: Ward - Price. Strely na bránku: 33:34. Diváci: 14.862.

Dallas - Los Angeles 3:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 43. Benn, 60. Eriksson, 63. Ott - 25. Richards, 26. Westgarth. Brankári: Lehtonen - Quick. Strely na bránku: 38:24. Diváci: 11.779.

Detroit - Calgary 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)

Góly: 7. Holmström, 28. White, 43. Holmström, 53. Dacjuk, 54. Filppula - 21. Iginla, 23. Morrison, 46. Jokinen. Brankári: Howard - Kiprusoff. Strely na bránku: 30:22. Diváci: 20.066.

Florida - NY Rangers 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) - Marián Gáborík (NY Rangers) 0+1

Góly: 11. Garrison, 22. Versteeg - 25. Stepan (GÁBORÍK). Brankári: Theodore - Lundqvist. Strely na bránku: 38:20. Diváci: 17.461.

Minnesota - Nashville 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)

Góly: 42. Heatley, 50. Brodziak, 54. Clutterbuck - 6. Tootoo, 54. Suter. Brankári: Harding - Rinne. Strely na bránku: 30:25. Diváci: 16.981.

Phoenix - Anaheim 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 14. Yandle, 17. Vrbata, 38. Vrbata, 45. Ekman-Larsson - 6. Koivu, 54. Perry. Brankári: Smith - Hiller. Strely na bránku: 29:21. Diváci: 9124.

Colorado - Vancouver 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 18. Malhotra, 28. Burrows, 60. Kesler. Brankári: Varlamov - Schneider. Strely na bránku: 24:29. Diváci: 15.538.

San Jose - Chicago 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Gól: 38. Demers. Brankári: Niemi - Crawford. Strely na bránku: 21:34. Diváci: 17.562.