Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Cesta na Oravu nebola márna

Maroš Bačík sa strelecky chytil. (Autor: Peter Sokol)
Sportnet|Publikované 17. sep 2012 o 22:00

Po humenskej výhre vonku a remíze doma prišla na ihrisku súpera opäť deľba bodov.

NÁMESTOVO/HUMENNÉ. Pred týždňom ostali futbalisti ŠK Futura Humenné po domácej remíze (Martin 1:1) smutní, pretože výsledkom nepotvrdili získané tri body zo Spiša.

Domáci stratu chceli čo najskôr zmazať, už na ihrisku Námestova, v mestečku pri Oravskej priehrade. Aj tu sa stala rezultátom deľba bodov 1:1. F

utbalisti spod Vihorlatu neboli ďaleko ani k druhému gólu, avšak aj domáci mali šance. A tak suma sumárum... každý bod zvonku sa ráta ako plusový.

Prvopolčasové rezumé

Všetko podstatné pre výsledok sa udialo do prestávky. V 7. minúte Bačík spätnou prihrávkou uvoľnil Vasiľa, ktorý však trafil iba žrď, opakovaná strela Bačíka z päťky cieľ tesne minula. V 10. min. dali o sebe vedieť aj domáci: jedovku Jaworeka zrazil na roh Pa. Šuľák, po jeho zahraní hlavičkoval Siman do brvna a nebezpečenstvo hasil Paraska.

V 19. min. sa však už spolupráca Jaworek - Kmeť skončila gólom. Humenská radosť prišla v 31. min., keď kolmú prihrávku Vasiľa využil strelou popri vybiehajúcemu brankárovi Bačík.

Humenská výprava sa predstavila na Orave v oklieštenej zostave. „Chýbal vykartovaný Čopák a chorý Karnaj, pridalo sa k tomu aj zranenie Jakubča po hodine hry. Z tohto pohľadu vnímam remízu 1:1 ako dobrý výsledok, i keď škoda týchto absencií, lebo dalo sa získať aj viac. V danej situácii, ktorá nás zastihla, sme aj s remízou spokojní,“ začal hodnotenie duelu Martin Friga.

Mierna satisfakcia

Pred týždňom ostali humenskí futbalisti z domácej remízy veľmi sklamaní, chceli stratu rýchlo zaceliť. Podarilo sa to aspoň sčasti.

„Je to pre nás mierna safisfakcia, máme aspoň bod, avšak chceli sme uspieť naplno. Teraz nás čaká derby s Vranovom, doma sme ešte v sezóne nevyhrali a už je najvyšší čas túto sériu pretrhnúť, aby sme sa v tabuľke dostali do pokojnejších miest tabuľky,“ podotkol manažér ŠK Futura Humenné.

Po sérii štyroch prehier získali humenskí futbalisti päť bodov v rade (jedno víťazstvo, dve remízy). Znamená to príchod formy?

„Tí, čo ma poznajú, respektíve so mnou na začiatku sezóny komunikovali, vedia, že som predpovedal náš nárast kvality po príchode zranených futbalistov. Žiaľbohu v prípade Ljubarského to stále nie je dobré, čo nám samozrejme chýba, ale aj napriek tomu sa to uberá postupne pozitívnym smerom,“ poznamenal Martin Friga.

Po tretíkrát Bačík

Jednou z nových (staronových) tvárí v humenskej kabíne sa v letnej prestávke stal Maroš Bačík. Rýchlonohý útočník v treťom zápase po sebe skóroval, čo nabáda k spokojnosti.

„S týmto cieľom, teda zvýšiť ofenzívnu silu a kvalitu, sme ho angažovali. Teší ma, že sa strelecky uchytil a len dúfam, že jeho chuť a futbalová forma sa budú uberať naďalej pozitívnym smerom, aby nám herne a najmä gólovo pomáhal,“ dodal Martin Friga.

ico

Štatistika

Námestovo - Humenné 1:1 (1:1)

Góly: 19. Kosmeľ - 31. Bačík. Žlté karty: Kosmeľ, Baričák, Jaworek - Paraska, Legdan, Dysko. Rozhodoval: Sedlár. Divákov: 250. Námestovo: Smataník - Kmeť, Habiňák, Šmiheľ, Kosmeľ, Stašiniak, Baričák (79. Snovák), Kasan, Siman, Jaworek, Brčák (84. Lúchava). Tréner: P. Strapáč. Humenné: Madeja - Peter Šuľák, M. Paraska, Pavol Šuľák, Dysko (82. Demčák) - Jurov, Hreško, Jakubčo (66. Kirvej), Legdan - C. Vasiľ - M. Bačík. Tréner: J. Varchola.

peso

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.