Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Černák: Sezóna mi dala veľa po všetkých stránkach

Prvý rok v zámorí má už za sebou. E. Černák (vľavo) v drese Erie Otters. (Autor: sita)
Patrik Fotta|Publikované 20. júl 2016 o 22:00

Uplynulá sezóna nebola pre hokejistu Erika Černáka jednoduchá, pretože sa musel adaptovať na nové prostredie.

Potom, ako ho draftoval klub NHL Los Angeles Kings, začal svoju kariéru v zámorí pôsobením v súťaži OHL v tíme Erie Otters. V nadchádzajúcom súťažnom ročníku má ambíciu prebojovať sa do AHL, odkiaľ vedie cesta do najprestížnejšej ligy sveta.

KOŠICE. Vo svojej prvej sezóne v zahraničí si pripísal košický rodák v 41 zápasoch 15 bodov za štyri góly a 11 asistencií. V play-off pridal v trinástich dueloch ďalších šesť nahrávok.

„Od začiatku to bolo pre mňa niečo úplné iné ako v Košiciach. Musel som si zvykať na malé ihrisko, iné systémy, problém mi robila angličtina, takže potreboval som chvíľu čas na aklimatizáciu. Ako prešiel mesiac, dva, bolo to niečo úplné iné, cítil som sa z o dňa na deň lepšie a nakoniec, ako som odchádzal, zhodnotil som, že táto sezóna mi dala veľa po všetkých stránkach,“ povedal pre Korzár Erik Černák.

Nestalo sa, že by mal zlý pocit

Zvyknúť si na nové prostredie nie je často jednoduché. Čo robilo 19-ročnému obrancovi najväčšie problémy?

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.