Celtic porazil Barcu, Chelsea vyhrala gólom z poslednej minúty

(Autor: SITA/AP)
Sportnet|7. nov 2012 o 20:45

K už istým postupujúcim FC Porto a Malaga pribudol Manchester United. Bayern rozdrvil Lille 6:1.

BRATISLAVA. V stredajšom programe 4. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov mohli postup do osemfinále v prípade víťazstiev spečatiť FC Barcelona a Manchester United.

Podarilo sa to však len anglickému veľkoklubu po víťazstve 3:1 na pôde Sportingu Bragu.

Londýnska Chelsea v pozícii obhajcu trofeje zvíťazila na Stamford Bridge nad ukrajinským Šachtarom Doneck 3:2, keď víťazný gól strelil v nadstavenom čase Victor Moses.

Po troch remízach v rade zabral naplno Juventus Turín, ktorý zdolal doma bez väčších problémov dánskeho nováčika v elitnej súťaži FC Nordsjaelland 4:0.

So ziskom šiestich bodov dobieha taliansky majster Chelsea a Šachtar (obaja majú po sedem bodov).

Lille dostalo šestku

Lille sa v Mníchove predstavil ako ukážkový fackovací panák, keď s domácim Bayernom prehrával po polčase už 0:5 a napokon podľahol 1:6.

Hetrikom sa pod rozklad "Les Dogues" podpísal peruánsky útočník Claudio Pizarro, vlastenca si strelil Florent Balmont, ale ako prvý zavelil ku kanonáde v 5. minúte motor stredovej formácie domáceho tímu Bastian Schweinsteiger.

Po zmene strán síce Salomon Kalou znížil, ale Tony Kroos stanovil konečné skóre. V druhom súboji F-skupiny Valencia aj druhýkrát bez väčších nervov zdolala BATE Borisov, tentoraz doma 4:2.

Bielorusi po senzačnom vstupe do bojov v skupine, keď z dvoch zápasov vyťažili maximálny počet 6 bodov, spadli po dvoch prehrách na 3. miesto v tabuľke s trojbodovým mankom na Valenciu a Bayern.

Messi len znížil

Celtic Glasgow znova dokázal, že jeho ostrovný herný štýl FC Barcelona nevonia. Katalánci pred dvoma týždňami vo svojom chráme na Nou Campe až v úplnom závere strhli víťazstvo 2:1 na ich stranu a ruže im nekvitli ani v "odvete".

Celtic šokoval favorita gólovou hlavičkou Victora Wanyamu po rohu Charlieho Mulgrewa a po polčase viedol 1:0. S domácimi "hralo" brvno po strele Messiho i žrď po hlavičke Sancheza.

Aj po zmene strán mala viac z hry "Barca", ale bol to Tony Watt, ktorý v 83. minúte zvýšil na 2:0. Gól najlepšieho hráča planéty Lionela Messiho v nadstavenom čase už znamenal len korekciu výsledku.

United otočil v závere

Galatasaray Istanbul oživil postupové šance výhrou 3:1 na pôde CFR Kluž, hetrikom sa v drese Turk ov zaskvel Burak Yilmaz.

Manchester United prehrával na pôde Bragy 0:1, keď z jedenástky otvoril skóre Alan. V 56. minúte na štadióne Municipal prestalo fungovať osvetlenie a hráči na desať minút museli odísť do šatní.

Napokon sa technický problém podarilo odstrániť a United v 80. minúte vyrovnal zásluhou Robina van Persieho.

V 84. minúte strelil víťazný a súčasne postupový gól z jedenástky Wayne Rooney. Javier Hernandez v nadstavenom čase stanovil na 3:1.

Manchester už s určitosťou H-skupinu vyhrá, keďže má nedostižný 8-bodový náskok pred Klužom a Galatasarayom.

FC Valencia - BATE Borisov 4:2

Góly: 26. Jonas, 29. Soldado (11m), 51. Feghouli 86. Feghouli - 53. Bressan, 83. Mozolevski

Bayern Mníchov - OSC Lille 6:1

Góly: 5. Schweinsteiger, 18. Pizzaro, 23. Balmont (vlastný), 28. Pizzaro, 33. Pizzaro, 66. Kroos - 58. Kalou

Góly: 49. Alan (11m) - 81. van Persie, 86. Rooney (11m), 90. Hernandez

Domov»Futbal»Liga majstrov»Celtic porazil Barcu, Chelsea vyhrala gólom z poslednej minúty