Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Bude Čavojský opäť pri Škrlíkovi?

Sportnet|Publikované 12. jan 2009 o 23:00

Počas zimnej prípravy sa v humenskom kádri objavili zatiaľ tri nové tváre. Útočník Bednár sa rozhodol ostať v Snine, srbský legionár Markovič

odohral prípravný zápas proti Prešovu a trénerov veľmi nepresvedčil. S defenzívne ladeným Romanom Čavojským vládne, zdá sa, spokojnosť.

HUMENNÉ. Prvoligista spod Vihorlatu sa po jesennej časti rozlúčil s dvojicou bratov Hricovovcov, hosťovanie sa skončilo Leškovi a Cicmanovi (návrat do Prešova), takže realizačný tím usilovne hľadá posily. Novou tvárou, ktorá sa týždeň s Humenčanmi pripravuje, je Roman Čavojský.

Zlákal ho Škrlík

Nie je častým javom, aby futbalista zo západu Slovenska zamieril na opačný koniec republiky. V prípade Romana Čavojského však výnimka potvrdzuje pravidlo. Pred dvoma rokmi si našiel cestu zo Šale do Michaloviec a v regióne Zemplína pôsobí dodnes. Zimnú prípravu v MFK Zemplín síce nezačal, naplno však zaberá v susednom Humennom. "Môžem to takto povedať, že na východ Slovenska ma zlákal tréner Škrlík. V Michalovciach sme spolu odtiahli dve sezóny, dosiahli dobré výsledky, po jeseni so mnou nový tréner Komanický v kádri už nepočítal, dal mi v ďalšom pôsobení voľnú ruku a opäť ma oslovil tréner Škrlík. Trénujem teda v Humennom," opísal stručne svoju futbalovú púť čoskoro 25-ročný futbalista.

Nesedel mu post

Po príchode trénera Komanického mal odchovanec šalianskeho futbalu často iba miesto na lavičke náhradníkov. "Pôvodne som hrával v pozícii defenzívneho stredopoliara, no od jesene som si musel zvykať na pravého obrancu a tento post mi nesedel. Cítil som, že nemám dôveru trénera, hralo sa mi ťažko, kým pri trénerovi Škrlíkovi je to iné. Pre hráča je to veľmi dôležité, som v úplnej pohode," dodal futbalista, ktorého kouč 1. HFC Humenné dokonale pozná. "Je to vďačný typ hráča, poctivý bojovník, vie kolektív vyhecovať, v hre dostatočne pritvrdiť. Taký hráč by sa nám zišiel, pretože jeseň ukázala, že nám chýba zdravá agresivita, často akoby sme boli mäkší ako súper," konštatoval Jozef Škrlík.

Michalovské duo

Zapojením sa Romana Čavojského do prípravy v 1. HFC, vzniklo v humenskej kabíne michalovské duo. "Medzi chlapcov ma uviedol Maroš Bačík, bývalý spoluhráč z Michaloviec. Po mene som poznal Hanca i Ljubarskeho. Musím však povedať, že partia je tu veľmi, veľmi dobrá," dodal Roman Čavojský, ktorý dnes o 14.00 hod. nastúpi proti "svojim", pretože 1. HFC odohrá prípravný duel v Michalovciach s domácim celkom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.