Brankárove nožničky, hlúpy vlastenec a skvelí Hart a Özil

Hart chytá Ronladinhovu penaltu.
Hart chytá Ronladinhovu penaltu. (Autor: TASR/AP)
Peter Filin|7. feb 2013 o 12:56

Stredajší balík priateľských zápasov priniesol mnoho zaujímavých momentov, prinášame náš výber.

1.Nožničky brankára Švédska

Najlepší strelec sveta Lionel Messi proti Švédom neskóroval najmä vďaka bravúrnemu zákroku Isakssona, ktovie, ak by stál pri žrdi bránkový rozhodca, či by to gól nebol. Argentína napriek tomu vyhrala 3:2.

2.Hlúpy vlastenec Portugalčana

Portugalsko viedlo nad Ekvádorom v 60. minúte 2:1, potom prišiel ťažko uveriteľný vlastenec Perreiru, hostí to nakoplo a vyhrali 3:2.

3.Famózny Hartrov dvojzásah

Brankár Anglicka Joe Hart potvrdil pozíciu reprezentačnej jednotky pri penalte Ronaldinha. Vyrazil jeho strelu aj dorážku. Anglicko vyhralo 2:1.

4.Özilova dokonalá asistencia

Nemecko vyhralo na ihrisku Francúzska 2:1 vďaka gólu Khediru zo 74. minúty. Predchádzala mu nahrávka snov, ako ju označil nemecký kometátor, jeho spoluhráča z Realu Özila.

5Neymar netrafil prázdnu bránu

Jeden z najväčších talentov svetového futbalu Neymar nepremenil čistú šancu v zápase v Anglickom keď v sklze netrafil prázdnu bránu. Aj preto prehrala Brazília v Anglicku 1:2.

X.Bonus: Darovaný gól Fabregasovi

Skóre zápasu Španielsko - Uruguaj otvoril Cesc Fabregas. Poďakovať sa môže uruguajskému brankárovi, ktorý nedokázal ďalekonosnú strelu do stredu brány vyraziť.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Brankárove nožničky, hlúpy vlastenec a skvelí Hart a Özil