Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Brankár Lehtonen sa zahnal lapačkou za seba a predviedol veľký zákrok

(Autor: SITA/AP)
Marek Bažík|29. jan 2013 o 15:00

Puk smerujúci do bránky inštinktívne zachytil gólman Dallasu v lapačke.

Hráči Columbusu už dvíhali hokejky nad hlavy a televízni komentátori ohlasovali gól, ale rozhodca o pár desatín sekundy rozpažil. Karimu Lehtonenovi, brankárovi Dallasu, sa nečakane podarilo udržať puk pred bránkovou čiarou.

Až záznam z kamery nad bránkou ukázal, aký veľký zákrok sa Fínovi podaril. „Kari Lehtonen si vyslúžil skorú nomináciu na zákrok roka,“ uviedla kanadská televízia CBC.

Prudkú strelu Jacka Johnsona síce neudržal, ale potom puk smerujúci do bránky inštinktívne zachytil v lapačke.

„Keď (puk) trafí to miesto na lapačke, zvyčajne sa trochu odrazí, takže som vedel, že tam niekde bude. Dokázal som puk sledovať a to mi zákrok uľahčilo,“ citoval Dallas Morning News 29-ročného gólmana.

„Bolo by fajn chytiť puk na prvý raz, ale svojím spôsobom to bola zábava. V prvej tretine som mal iba tri zákroky a potreboval som niečo, čo by ma dostalo do zápasu.“

Bránka Dallasu Stars zvyčajne nie je miesto, kde by sa brankár nudil. Lehtonen a jeho náhradník Cristopher Nilstorp čelia najväčšiemu počtu striel na zápas.

Kým dallaská dvojica v prvých zápasoch chytila priemerne 35,3 striel, brankári St. Louis na opačnom konci tabuľky mali takmer o polovicu menej práce (19,5).

V pondelkovom stretnutí Fín zastavil 25 pokusov, ale Stars prehrali 1:2.

foto
Zdeno Chára bodoval trikrát a stal sa hviezdou zápasu v Caroline

Súvisiace články