Brankár Čikoš-Pavličko podržal Bardejovčanov

Závar pred bránou. V Bardejove videli vyrovnaný zápas.
Závar pred bránou. V Bardejove videli vyrovnaný zápas. (Autor: cin)
Sportnet|21. apr 2015 o 00:00

Susedia v tabuľke sa v 3. kole nadstavbovej časti 2. ligy predstavili hrou, ktorá príliš nepotešila.

Susedia v tabuľke sa v 3. kole nadstavbovej časti 2. ligy predstavili hrou, ktorá slabú návštevu v hľadisku príliš nepotešila. Na oboch stranách ani z tých najlepších príležitosti nedokázali poslať loptu do siete. O výhre nakoniec rozhodol pokutový kop.

BARDEJOV. Hostia začali dobrým pohybom i útokmi najmä po čiarach, dostávali sa pred domácu bránu, no často ich zastavoval postranný rozhodca pri ofsajde.

Po štvrťhodine sa osmelili aj domáci, prevzali iniciatívu a v 21. min. J. Zápotoka poslal loptu pred bránu, kde ju Guľa ľahkovážne pustil do autu.

Pri ďalšom útoku vnikol Andraščík, obranca v páde zahral rukou, no rozhodcovia si to nevšimli.

Na hrote sa snažil starosti obrane zeleno-žltých robiť Milunovič, chýbal mu krôčik k dobrej koncovke. V 28. min. Grohoľovi hostia zobrali loptu a Hrbek zblízka pred brankárom mieril vedľa.

Lepšie momenty domácich prišli v závere polčasu. Po prihrávke J. Zápotoku strelu Milunoviča brankár Lé Giang bravúrne vyrazil a strela J. Zápotoku spoza 16-ky minula cieľ.

Minútu po prestávke za faul na striedajúceho Pydu dal gól z pokutového kopu Milunovič a Minárik išiel pod sprchy.

Keď J. Zápotoka ani svoj ďalší pokus nenamieril presne, a ďalším v koncovke chýbala tvorivosť, oslabení hostia sa to skúšali zmeniť.

Podržal ich brankár Lé Giang pri úniku Andraščíka a v záverečnej štvrťhodine na druhej strane podržal domácich brankár Čikoš-Pavličko.

Päť minút pred koncom zmaril gólovú koncovku Konečného a poradil si aj s dorážkou Šmehýla.

Tréneri po zápase

Tréner Bardejova Rastislav Kica nemal hneď niekoľkých hráčov zo základu, k Palšovi a Stašovi pribudli Gagnon i Gruca.

„Úvodných 20 minút sme nechali hrať Žilinu, na ihrisku sme sa hľadali, len škoda, že v závere polčasu sme nevyužili dve príležitosti. Striedanie vyšlo hneď v prvej minúte po polčase a prišlo uspokojenie. Vedel som, že súper má talentovaných chlapcov. Hrali otvorene celý zápas. Len je mi ľúto, že J. Zápotoka si neobul strelecké kopačky.“

Brankári boli ozdobou a Kica bol rád, že jeho gólmanovi sa zápas vydaril: „Čikoš nás podržal v prvom polčase a hlavne v závere. Aj pre neho je to dobre, že nedostal gól, jeho výkonnosť po dlhšej prestávke by mala stúpať.“

Štatistika

Bardejov – Žilina B 1:0 (0:0)

Gól: 46. Milunovič z pok. kopu. ŽK: Pyda – Žilák, Konečný, Tlacháč. ČK: 46. Minárik. Rozhodoval Sedlár, 310 divákov.

Partizán: Čikoš-Pavličko – Andraščík, Berecký, Kutlík, Kica – Grohoľ, Revák, J. Zápotoka (73. Stachura), L. Zápotoka, Milunovič (84. Sikorski), Guľa (46. Pyda).

Ďalšie výsledky: Prešov – Skalica 0:0 Šaľa – Poprad 2:1, Lipt. Mikuláš – Senec 0:0, Nitra – Zvolen 1:1, Sereď – Michalovce 0:1.

V 26. kole, v sobotu 25. 4., líder v Skalici privíta Bardejov.