Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Box: Piatok - semifinále - súhrn

SITA|27. aug 2004 o 22:40

ATÉNY 27. augusta (SITA) - Piatkové semifinálové duely v boxe na olympijskom turnaji v Aténach rozhodli o tom, že do víkendových finálových súbojov sa dostalo v 11 kategóriach až sedem pästiarov favorizovanej ...

Piatkové semifinálové duely v boxe na olympijskom turnaji v Aténach rozhodli o tom, že do víkendových finálových súbojov sa dostalo v 11 kategóriach až sedem pästiarov favorizovanej Kuby. Druhé najpočetnejšie zastúpenie vo finále má Rusko (3), dvoch boxerov v záverečných bojoch budú mať reprezentanti Thajska, Kazachstanu a Bieloruska. Jediného zástupcu v hre o zlato majú Turecko, Francúzsko, KĽDR, Veľká Británia, USA a Egypt.


Súhrn výsledkov piatkových semifinálových súbojov na olympijskom turnaji v boxe v Aténach (spolu 11 kategórií):

 

kategória do 48 kg - semifinále:

Atagun Yalcinkaya (Tur.) - Sergej Kazakov (Rus.) 26:20
Yan Bhartelemy Varela (Kuba) - Ši-ming Zou (Čína) 29:17

kategória do 51 kg - semifinále:

Yuriorkis Gamboa (Kuba) - Rustamhodža Rahimov (Nem.) 20:11
Jerome Thomas (Fr.) - Fuad Aslanov (Azerb.) 23:18

kategória do 54 kg - semifinále:

Guillermo Rigondeaux (Kuba) - Bahodirjon Sooltonov (Uzb.) 27:13
Worapoj Petchkoom (Thaj.) - Aghasi Mammadov (Azerb.) 27:19

kategória do 57 kg - semifinále:

Song Guk-Kim (KĽDR) - Vitalij Tajbert (Nem.) 29:24
Alexej Tiščenko (Rus.) - Jo Seok-hwan (Kór. rep.) 45:25

kategória do 60 kg - semifinále:

Amir Khan (V. Brit.) - Serik Jeleulov (Kazach.) 40:26
Mario Kindelan (Kuba) - Murat Chračev (Rus.) 20:10

kategória do 64 kg - semifinále:

Yudel Johnson (Kuba) - Boris Georgiev (Bulh.) 13:9
Manus Boonjumnong (Thaj.) - Ionut Gheorghe (Rum.) 30:9

kategória do 69 kg - semifinále:

Lorenzo Aragon (Kuba) - Kim Jung-joo (Kór. rep.) 38:10
Bachtijar Artajev (Kazach.) - Oleg Sajtov (Rus.) 20:18

kategória do 75 kg - semifinále:

Gennadij Golovkin (Kazach.) - Andre Dirrell (USA) 23:18
Gajdarbek Gajdarbekov (Rus.) - Suriya Prasathinphimai (Thaj.) 24:18

kategória do 81 kg - semifinále:

Andre Ward (USA) - Utkirbek Hajdarov (Uzb.) 17:15
Magomed Aripgadiev (Bielorus.) - Ahmed Ismail (Egypt) 23:20

kategória do 91 kg - semifinále:

Odlanier Solis (Kuba) - Naser Al Shami (Sýria) r.s.c. v 3. kole
Viktor Zujev (Bielorus.) - Mohamed Elsayed (Egypt) bez boja

kategória nad 91 kg - semifinále:

Alexander Povetkin (Rus.) - Roberto Cammarelle (Tal.) 31:19
Mohamed Aly (Egypt) - Michel Lopez (Kuba) 18:16

SITA

Súvisiace články