Súboj nezdolaných sa musí odložiť. Nesúdim nikoho, je to box, hovorí Ukrajinec

Oleksandr Usyk.
Oleksandr Usyk. (Autor: TASR/AP)
SITA|7. feb 2024 o 15:52

Vzájomný duel Ukrajinca a Brita museli už druhýkrát odložiť. Po decembri a februári je ďalším termínom máj.

GANDIA. Skúsený ukrajinský boxer Oleksandr Usyk nesúdi britského súpera Tysona Furyho za to, že sa zranil počas tréningu na vzájomný zápas naplánovaný na 17. februára do saudskoarabského Rijádu.

Súboj o tituly svetového šampióna v ťažkej váhe organizácií WBC, WBA, WBO a IBF sa mal pôvodne konať v decembri 2023, no pre októbrový duel Furyho proti Francisovi Ngannouovi z Kamerunu prišlo k odkladu na február.

A teraz museli stretnutia opäť posunúť, teraz na druhú polovicu mája.

"Nesúdim nikoho, to sa stáva, je to box. Musíte to brať vážne a prejsť cez rôzne úskalia, aby sme sa dobre pripravili,“ povedal Usyk počas tréningového kempu v Španielsku.

Ukrajinec tiež priznal, že príprave na súboj proti Furymu obetoval už veľa, napríklad aj príchod svojho potomka na svet.

"V stávke je veľa. Neoslavujem žiadne sviatky. Silvester, narodeniny svoje aj našich detí. Nebol som ani s manželkou, keď rodila," uviedol ukrajinský pästiar.

Tyson Fury je v profiringu zatiaľ nezdolaný, z 35 duelov dosiahol 34 víťazstiev a len jednu remízu. Usyk má na konte zatiaľ 21 triumfov z 21 súbojov.

Víťaz ich vzájomného zápasu sa stane prvým nesporným šampiónom ťažkej váhy od roku 2000, keď ním bol Brit Lennox Lewis.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Box»Súboj nezdolaných sa musí odložiť. Nesúdim nikoho, je to box, hovorí Ukrajinec