Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Boston stratil Berarda, získal McCarthyho

SITA|13. aug 2003 o 11:42

BOSTON 13. augusta (SITA) - Zaujímavosti z NHL - súhrn z utorka:


Boston získal McCarthyho

BOSTON - Veterán NHL Sandy McCarthy sa dohodol na zmluve s tímom Boston Bruins. V utorok o tom informoval denník Boston Herald, podľa ktorého zverejní vedenie Bruins podpis zmluvy v najbližších dňoch. Pravý krídelník a jeden z najlepších bitkárov v posledných rokoch pôsobil uplynulé tri sezóny v New York Rangers. Funkcionári newyorského mužstva však získali v lete tvrdého útočníka Chrisa Simona a tak sa stal McCarthy v tíme nepotrebným. McCarthy zarobil v uplynulom roku 1,3 milióna USD a v 82 zápasoch nazbieral 15 bodov a 81 trestných minút.


Boston sa vzdal služieb Berarda

BOSTON - Obranca tímu NHL Boston Bruins Bryan Berard sa stal v utorok len druhým hráčom v histórii, ktorého klub neakceptoval rozhodnutie arbitrážneho súdu o jeho budúcom plate. Piatková torontská arbitráž prisúdila Američanovi ročný príjem 2,51 milióna dolárov, čo sa však nepáčilo jeho doterajšiemu zamestnávateľovi. Predstavitelia Bruins preto prisúdenú výšku zmluvy neakceptovali a umožnili Berardovi stať sa voľným hráčom. "Máme radi Bryana a radi by sme ho mali v našom mužstve. Nie však za takúto cenu. Podľa situácie na trhu by mala byť jeho cena okolo dvoch miliónov dolárov," povedal generálny manažér Bostonu Mike O`Connell. Berardov plat v uplynulej sezóne bol 850 000 USD a hráč, ktorý po zákroku slovenského útočníka Ottawa Senators Mariána Hossu hokejkou pred tromi rokmi takmer prišiel o oko, zaznamenal v poslednom ročníku 10 gólov a 28 prihrávok. Práve Boston ako prvý klub v histórii neakceptoval rozhodnutie arbitrážneho súdu, keď v roku 1998 odmietol dať Dmitrijovi Christičovi 2,8 milióna dolárov. Ukrajinský hokejista skončil napokon v Toronte. Vedenie Bruins akceptovalo na rozdiel od Berardovho prípadu rozhodnutie súdu o zmluve Briana Rolstona a so skúseným 30-ročným centrom podpísalo v utorok ročný kontrakt na 3,175 milióna USD. Rolston zaznamenal v uplynulej sezóne 27 gólov a 32 asistencií. Tím navyše posilní bitkár Sandy McCarthy, ktorý strávil posledné tri roky v New York Rangers. McCarthy zarobil v uplynulom roku 1,3 milióna USD a v 82 zápasoch nazbieral 15 bodov a 81 trestných minút.


Markov sa dohodol na zmluve s Carolinou

RALEIGH - Tím NHL Carolina Hurricanes sa dohodol v utorok na podpise trojročnej zmluvy s obrancom Dannym Markovom. Dvadsaťsedemročný Rus, ktorý prišiel do mužstva v júni z Phoenix Coyotes, odmietol pred mesiacom návrh na nový kontrakt a plánoval hrať v domácej súťaži. Napokon sa však generálnemu manažérovi Jimovi Rutherfordovi podarilo Markova presvedčiť. Koľko však bude Markov zarábať, Rutherford neprezradil. "Podpísaním zmluvy s Dannym sa naša sila v defenzíve výrazne zvýšila," povedal Rutherford. Markov odohral v NHL šesť sezón, počas ktorých strelil v 336 zápasoch 19 gólov a pridal 82 asistencií. V uplynulom ročníku zaznamenal v 64 stretnutiach štyri góly a 16 prihrávok.

Súvisiace články