Boston otočil zápas z 1:4 a postúpil do druhého kola

SITA|14. máj 2013 o 06:47

Ešte dve minúty pred koncom Boston prehrával s Torontom o dva góly, no vyrovnal a v predĺžení rozhodol.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu a New Yorku Rangers skompletizovali osmičku účastníkov konferenčných semifinále v NHL, keď vyhrali pondelkové rozhodujúce siedme zápasy.

Boston po veľkom obrate zdolal Toronto 5:4 po predĺžení a v 2. kole play-off ho čakajú jazdci z New Yorku, ktorí vyhrali vo Washingtone hladko 5:0.

Bruins prehrávali v polovici tretej tretiny s Torontom 1:4, potom však predviedli skvelý finiš s víťazným gólom Patricea Bergerona v predĺžení.

Hráči Bostonu vyzerali najmä v prvej polovici súboja unavene. Z Toronta pricestovali po nedeľňajšom súboji pre poruchu lietadla s veľkým meškaním a veľká časť súboja im vôbec nevyšla.

Zvládli však dôležité chvíle, keď ešte necelé dve minúty pred koncom to bolo 2:4. Gól na 3:4 pripravil pre Milana Lucica slovenský obranca Zdeno Chára, ktorý v zápase odohral takmer 36 minút.

V predchádzajúcich šiestich stretnutiach série medzi Rangers a Washingtonom vyhrávalo vždy domáce mužstvo a hrali sa vyrovnané súboje. V pondelok však tím z Mannhatanu v americkej metropole jasne dominoval.

Hráči Capitals už v druhom súboji v rade nedokázali prekonať švédskeho brankára Henrika Lundqvista, ktorý vychytal ôsmy shutout kariéry v play-off.

Naposledy dosiahol nuly v šiestom a siedmom zápase série vyraďovacích bojov Dominik Hašek v roku 2002 v drese Detroitu.

Výsledky stretnutí 2. kola play-off NHL (hralo sa na 4 víťazstvá):

Washington - New York Rangers 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) - konečný stav série: 3:4, Rangers postúpili do 2. kola

Góly: 14. Asham (Kreider), 24. Pyatt (Dorsett, Eminger), 26. Del Zotto (Brassard, Rick Nash), 41. Callahan, 47. Zuccarello (Brassard, Eminger)

Boston - Toronto 5:4 po predĺžení (1:1, 0:1, 3:2 - 1:0) - konečný stav série: 4:3, Boston postúpil do 2. kola

Góly: 6. Bartkowski, 50. Horton (Lucic, Krejčí), 59. Lucic (CHÁRA, P. Bergeron), 60. P. Bergeron (Krejčí, Jágr), 67. P. Bergeron (Seguin, Marchand) - 10. Franson (Van Riemsdyk, Phaneuf), 26. Franson (C. MacArthur, Grabovskij), 43. Kessel (Kadri, Van Riemsdyk), 46. Kadri (Kessel, Gardiner)