Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Blatter zvolal na pondelok tlačovú konferenciu v Zürichu

Americké vyšetrovanie korupcie vo FIFA vyšlo najavo v máji 2015, federálna obžaloba odvtedy obvinila vyše štyridsiatku športových a futbalových funkcionárov. Medzi nimi aj bývalý šéf FIFA Sepp Blatter. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. dec 2015 o 19:36

Etická komisia v pondelok ráno zrejme oznámi svoje rozhodnutia v prípadoch Blattera aj suspendovaného šéfa UEFA Michela Platiniho. Švajčiar potom predstúpi pred novinárov.

ZÜRICH. Dosluhujúci prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Sepp Blatter zvolal na pondelok 21. decembra tlačovú konferenciu, ktorá sa uskutoční po zverejnení verdiktov etickej komisie FIFA.

Blatterov hovorca Thomas Renggli pre The Associated Press oznámil, že suspendovaný šéf FIFA si prenajal priestory v bývalej centrále organizácie v Zürichu na 11.00 h.

Etická komisia zrejme oznámi svoje rozhodnutia v prípadoch Blattera aj suspendovaného šéfa Európskej futbalovej únie (UEFA) Michela Platiniho v pondelok ráno.

blater.jpg

Sepp Blatter vo štvrtok prišiel do Zürichu, aby predstúpil pred etickú komisiu FIFA. FOTO - TASR/AP.

Platini v roku 2011 dostal od FIFA so súhlasom jej vtedajšieho šéfa Blattera dva milióny švajčiarskych frankov za poradenské služby z rokov 1998 až 2002.

K transakcii neexistuje žiadna zmluva a platba sa udiala až deväť rokov po vykonaní práce. Dohoda vraj existovala iba v ústnej rovine.

Blatter vypovedal pred etickou komisiou vo štvrtok, Platini neprišiel na piatkové vypočúvanie. Francúza zastupoval líder jeho právnického tímu Thibaud d'Ales.

Súvisiace články