Blardone po hetriku v Alta Badii: Je to nádherný deň

TASR|18. dec 2011 o 11:15

Taliansky lyžiar Massimiliano Blardone vyhral tretíkrát v kariére klasický obrovský slalom Svetového pohára na domácom svahu v Alta Badii.

ALTA BADIA.

Na trati Gran Risa triumfoval s náskokom 35 stotín pred Rakúšanom Hannesom Reicheltom, tretí skončil ďalší rakúsky zjazdár Philipp Schörghofer (+0,57).

Blardone bol po úvodnom kole až šiesty, v druhom však zajazdil druhý najrýchlejší čas a to mu vynieslo šiesty triumf v prestížnom seriáli. V Alta Badii stál na najvyššom stupienku aj v rokoch 2005 a 2009. "Dnešné víťazstvo má obrovskú cenu, je to pre mňa nádherný deň. Uplynulá sezóna bola veľmi ťažká, vo sveťáku som ani raz nestál na pódiu a potreboval som sa chytiť. Je skvelé, že sa mi to podarilo práve v Alta Badii pred domácimi fanúšikmi," vyznal sa Blardone do kamier rakúskej televíznej stanice ORF.

Po 1. kole vedúci obhajca malého glóbusu za obrovský slalom Američan Ted Ligety skončil napokon až štvrtý, keď v druhom kole sa nevyvaroval chýb. Vedenie v celkovom poradí SP si vďaka ôsmej priečke udržal Nór Aksel Lund Svindal. Slovenský reprezentant Adam Žampa dosiahol 46. najrýchlejší čas a nepostúpil do 2. kola medzi elitnú tridsiatku. Na Ligetyho stratil 4,56 s.

výsledky obrovského slalomu SP mužov v Alta Badii:

1. Massimiliano Blardone (Tal.) 2:46,49 (1:29,07-1:17,42), 2. Hannes Reichelt (Rak.) +0,35 (1:28,91 -1:17,93), 3. Philipp Schörghofer (Rak.) +0,57 (1:28,78-1:18,28), 4. Ted Ligety (USA) +0,58, 5. Marcel Hirscher (Rak.) +0,71, 6. Thomas Fanara (Fr.) +0,98, 7. Fritz Dopfer (Nem.) +1,36, 8. Aksel Lund Svindal (Nór.) +1,41, 9. Didier Defago (Švajč.) +1,43, 10. Davide Simoncelli (Tal.) +1,72