Bilodeau vyhral zlato na terénnych nerovnostiach

TASR|15. feb 2010 o 04:44

Kanadský akrobatický lyžiar Alexandre Bilodeau získal zlatú medailu na ZOH vo Vancouveri.

WHISTLER. Kanadský akrobatický lyžiar Alexandre Bilodeau získal zlatú medailu na XXI. ZOH vo Vancouveri.

Alexandre Bilodeau

narodený: 8. septembra 1987

výška/hmotnosť: 173 cm/76 kg

najväčšie úspechy: 1x víťaz edície SP, víťaz troch pretekov SP

Bilodeau vyhral nedeľňajšie preteky terénnych nerovností a na striebornú pozíciu odsunul favorizovaného Austrálčana Dalea Begga-Smitha, bronz putuje do USA zásluhou Bryona Wilsona.

Domáci pretekár získal prvú zlatú medailu pre Kanadu na tejto olympiáde a zároveň ukončil suchoty svojej krajiny v akrobatickom lyžovaní na domácej olympiáde.

Bilodeau získal vo finále 26,75 bodu, Begg-Smith mal 26,58 bodu, Wilson získal 26,08. Francúz Guibalt Colas, ktorý získal najviac bodov v kvalifikácii, skončil až šiesty.

Bilodeau je druhým kanadským olympijským víťazom v tomto športe, prvým bol na ZOH 1994 v Lillehammeri Jean-Luc Brassard.