Svetový pohár v biatlone: Vo Fínsku triumfoval Francúz Fillon Maillet

Francúz Quentin Fillon Maillet.
Francúz Quentin Fillon Maillet. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. mar 2022 o 18:05 (aktualizované 5. mar 2022 o 18:56)

Slovák Matej Šima ziskal do rebríčka prvé štyri body.

KONTIOLAHTI. Francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet zvíťazil v sobotných rýchlostných pretekoch na 10 km na podujatí Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti.

O 18,3 sekundy zdolal Nóra Filipa Fjelda Andersena, tretí skončil Nemec Johannes Kühn s odstupom 29,7 s.

Spomedzi trojice slovenských reprezentantov dopadol najlepšie Michal Šima na 37. mieste (+1:38,4), Tomáš Sklenárik obsadil 63. (+2:43,2) a Šimon Bartko 64. priečku (+2:44,0).

Dvadsaťdeväťročný Fillon Maillet, ktorý získal na februárových ZOH v Pekingu päť medailí (2-3-0), triumfoval čistou streľbou a upevnil si postavenie na čele celkového poradia SP.

Vedie o 157 bodov pred krajanom Emilienom Jacquelinom, tretia pozícia patrí Švédovi Sebastianovi Samuelssonovi, ktorý zaostáva o 172 bodov. Fillon Maillet takisto figuruje na prvom mieste v hodnotení disciplíny.

Šima spravil na strelnici jedinú chybu a vybojoval si prvé štyri body v tejto sezóne. Zároveň si pripravil solídnu východiskovú pozíciu do nedeľných stíhacích pretekov.

"Dnes to bolo dobré, cítil som trochu únavu po štafete, ale na trati aj na strelnici som sa cítil fajn. Konečne som uvoľnenejší, celkom mi to tam padá. Boli to rýchle preteky, preto boli menšie straty," povedal Šima pre portál slovenskybiatlon.sk.

Už menej sa darilo jeho dvom reprezentačným kolegom, Sklenárikovi s tromi nepresnými výstrelmi ušla stíhačka o 17 sekúnd, Bartko spravil ešte o jednu chybu navyše a zaradil sa hneď zaňho.

4 body

Domov»Zimné športy»Biatlon»Svetový pohár v biatlone: Vo Fínsku triumfoval Francúz Fillon Maillet