Basketbalisti Iskry Svit vypadli, majú po sezóne

Majú po sezóne. Svit prehral s Komárnom aj tretí zápas.
Majú po sezóne. Svit prehral s Komárnom aj tretí zápas. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|15. mar 2016 o 00:00

V sérii hranej na tri víťazstvá podľahli svojmu súperovi hladko 0:3 na zápasy.

Basketbalisti Iskry Svit už majú po sezóne. V treťom stretnutí prvého kola play-off prehrali na palubovke Komárna o 27 bodov (104:77) a v sérii hranej na tri víťazstvá podľahli svojmu súperovi hladko 0:3 na zápasy.

SVIT. Sobotňajší súboj sa pritom pre Podtatrancov vyvíjal dlho veľmi sľubne. V úvode sa očakávaný nápor domácich nekonal a hostia viedli po prvej štvrtine o tri body (25:28).

Druhú desaťminútovku vyhrali lodiari o desať bodov (29:19) a po prvom polčase boli v sedembodovom vedení (54:47).

Nástup do druhej polovice duelu medveďom tentoraz, na rozdiel od predchádzajúceho domáceho stretnutia, vyšiel.

Svit vyhral tretiu štvrtinu o päť bodov (16:21) a pred záverečnou desaťminútovkou bolo všetko otvorené (70:68).

Tú však zverenci trénera Juga absolútne nezvládli. Prehrali ju o neuveriteľných 25 bodov (34:9).

V drese Komárna exceloval snajper Thompson, ktorý nasúkal 36 bodov.

Naopak, v drese Svitu sa v zápase nepredstavil Božovič, Pipíška odohral iba 27 sekúnd.

Umipig sa vyfauloval

„Do všetkých troch zápasov proti Komárnu sme išli s myšlienkou vyhrať a dokázali sme, že s Komárnom sa dá hrať. My sme dnes rovnako ako aj vo Svite vlastnými chybami sami sebe sťažili zápas. Keď si Umipig, ktorý je náš líder, spravil v poslednej štvrtine piaty faul, bolo po zápase. Komárno tak využilo svoju príležitosť a zaslúžene vyhralo,“ skonštatoval tréner Svitu Rudolf Jugo.

Výsledky – streda: Iskra Svit – MBK Rieker Com Therm Komárno 89:101 (46:43), najviac bodov Svitu: Jenkins 16, Umipig 15, Božovič a Bradley po 12, sobota: MBK Rieker Com Therm Komárno – Iskra Svit 104:77 (54:47), najviac bodov Svitu: Umipig 21, Bradley 19, Belavý 17. Na zápasy 3:0, do semifinále postúpilo Komárno.