Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Bartečko a Dafoe sa vracajú do tímu Atlanty, Hnilička na farmu do AHL

TASR|7. jan 2003 o 11:37

Atlanta 7. januára (TASR) - Vedenie klubu zámorskej hokejovej NHL Atlanta Thrashers preradilo do farmárskeho tímu v nižšej súťaži AHL (Chicago Wolves) ...

Atlanta 7. januára (TASR) - Vedenie klubu zámorskej hokejovej NHL Atlanta Thrashers preradilo do farmárskeho tímu v nižšej súťaži AHL (Chicago Wolves) českého brankára Milana Hniličku. Súčasne z listiny zranených zaradilo späť do zostavy Slováka Ľuboša Bartečka, ktorý absentoval pre zlomené zápästie v posledných 28 zápasoch Thrashers.

"Som rád, že sa vraciam do tímu tak skoro, ako to len bolo možné. Zdôrazňovali mi, že liečenie kostí trvá najdlhšie, verím, že som návrat neunáhlil. Ešte stále som citlivý na priamy kontakt zápästia s protihráčom, ale v tomto smere pracuje aj podvedomie. Zatiaľ však prevláda nadšenie z návratu na ľad. Je to však aj trošku zaväzujúce, pretože tesne pred zranením som zaznamenal dve asistencie a práve som začal hrať dobrý hokej," skonštatoval Bartečko, ktorý by mal nastúpiť už v najbližšom zápase s Carolinou v Phillips Arene. Rodák z Kežmarku, ktorý utrpel zranenie 2. novembra v zápase s Floridou, bol mimo ľadu viac ako dva mesiace, z toho tri týždne mal ruku v dlahe.

Okrem Bartečka, ktorý má v tejto sezóne v deviatich stretnutiach bilanciu 0+4, je pripravený na návrat do tímu s uzdravenými slabinami aj brankár Byron Dafoe.

pb br

Súvisiace články