Bardejov po prehre doma vydoloval tri body v Detve

(Autor: ilustračné - TASR)
Sportnet|12. jan 2016 o 00:00

Líder tabuľky sa usiluje udržať vytúženú pozíciu, no pri početných zraneniach to nie je vôbec ľahké.

Na prelome rokov hokejisti Bemaco HC 46 Bardejov ani zďaleka nezaháľali a v krátkom časovom úseku odohrali až šesť kôl. Po sérii ôsmich víťazstiev v rade prehrali v Prešove po samostatných nájazdoch a potom i doma v šlágri kola s Novými Zámkami.

BARDEJOV. Výkonnosť jednotlivcov je meradlom zaradenia v kádri. Kto nesplní očakávanie, odchádza, šancu ukázať sa dostanú noví hráči.

Potvrdilo sa to aj v piatkovom zápase na horúcom ľade v Detve. Do bardejovského kádra sa vrátili Alexander Valentín i Ladislav Ščurko, formácie vystužili nové tváre Ľuboš Fajčák, Roman Ihnaťo a Oliver Jokeľ.

Odišli Marek Borecký, Denis Markuš i Tomáš Lipták. Zranenia si vytrpeli Martin Kalináč, Jakub Loydl, David Všetečka, Peter Česelka a naposledy aj Marcel Baláž a Michal Valjent.

Novou postavou v bráne bude mladý Stanislav Škorvánek zo Žiliny, ktorý bol dvojkou na juniorskom šampionáte do 20 rokov.

Domácim preťali sériu

Dôležitý moment súboja v Detve prišiel v samom závere prvého dejstva. Sekundu pred koncom úvodnej tretiny prekvapil v oslabení Takáč strelou od modrej brankára domácich Polca, od čoho sa následne odvíjali ďalšie dve tretiny.

Hostí podržal brankár Sabol, jeho spoluhráči ale nedokázali využiť dobré príležitosti z hokejky Gmittera a Ščurka.

Cenný triumf Bardejova definitívne potvrdil až Jokeľ, ktorý v hektickom finiši pri hre domácich bez brankára namieril už do prázdnej brány.

Pod Poľanou ukončili Hornošarišania domácim sériu siedmich zápasov bez prehry a uspeli na malom klzisku po roku a pol. Ústrednou postavou bol brankár Richard Sabol, ktorý neinkasoval ani raz z 31 striel.

„Celý zápas sme hrali dobre, bolo to tímové víťazstvo. Dôležité bolo, že všetci spoluhráči hrali zodpovedne dozadu, čím mi veľmi pomohli. Aj proti Novým Zámkom sme hrali dobre, ale každý zápas je iný. V Detve, aj keď mi puk vypadol, spoluhráči to posunuli do rohov, neostávali pred bránou. Dali sme dosť kuriózny gól. Takáč viedol puk pri červenej čiare, vystrelil, lebo videl, že je koniec tretiny, a možno aj vďaka jemnému teču obrancu sme išli do vedenia. Jasné, že nás to povzbudilo a ďalšie tretiny sme zvládli.“

Sabol si spomenul na tri zápasy bez inkasovaného gólu, len škoda, že v Detve tri body korunovali až v samom závere.

„Mali sme šance už skôr zvýšiť na dva góly. Či už spred bránky, alebo po dorážkach. V Detve sa hráva na špecifickom štadióne, kde ľudia priebeh dosť prežívajú, a keď ich mužstvo nevyhráva, tak sú nervózni. Patrí to ku hre, no dôležité bolo, že my sme sa sústredili len na zápas a na to, aby sme neinkasovali,“ dodal hrdina zápasu.

Štatistika

34. kolo: Bardejov – N. Zámky 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 5. Mikolášek – 18. Svoboda, 45. Stefanka.

Rozhodovali: Štefik – Frimmel, Mráz, vylúčenia: 3:6, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 1166 divákov.

35. kolo: Detva – Bardejov 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 20. Takáč, 60. Jokeľ.

Rozhodovali: Adamec – Kollár, Valo, vylúčenia: 5:7, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 299 divákov.