Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Babuková ovenčila návrat piatimi gólmi

„Maruška“ je späť. M. Babuková vsietila v prvom zápase 5 gólov. (Autor: šm)
Sportnet|Publikované 7. mar 2012 o 23:00

Hádzanárka Mária Babuková sa opäť objavila v drese Iuventy, nastúpila za juniorky.MICHALOVCE. Bývalá dlhoročná opora Iuventy Mária Babuková, ktorú športová verejnosť pozná hlavne pod dievčenským menom Hriciková, si po vyše dvojročnej pauze opäť obliekla michalovský dres. V nedeľu nastúpila za prvoligový juniorský tím v zápase proti Bernolákovej Košice (34:23).

Krídelníčka Mária Babuková sa v zostave Iuventy poslednýkrát objavila 27. februára 2010, keď nastúpila proti bratislavskému ŠKP. Išlo o duel 18. kola WHIL, v ktorom sa súperi rozišli zmierlivo po remíze 26:26, a „Maruška“ vyšla gólovo naprázdno.

Po tomto zápase odišla na materskú dovolenku, počas ktorej sa jej narodil syn Lukáško. Až prišiel 4. marec 2012, kedy opäť nastúpila na súťažný zápas. Presne po dvoch rokoch a šiestich dňoch.

Presvedčila ju „Maňa“

Rodáčka z Michaloviec nastúpila proti Košičankám v základnej zostave. Pred zápasom absolvovala iba tri tréningy.

„Presvedčila ma 'Maňa' Nemčíková, trénerka juniorky, ktorá ma v kuse otravovala, nech si prídem zatrénovať. Sama by som sa asi neprinútila. Urobila som to pre zábavu a odreagovanie sa,“ povedala na úvod 30-ročná hádzanárka, ktorá v minulosti obliekala aj dres maďarskej Kisvárdy.

Ako sa jej hralo v prvom stretnutí po návrate? „Bola to príjemná spomienka na moje dorastenecké obdobie. Hralo sa mi veľmi dobre a s chuťou. Hádzaná mi veľmi chýbala.“

Do súperovej siete v nedeľu strelila dokopy päť gólov. „S touto bilanciou som spokojná. Pred zápasom som vravela, nech mi postavia futbalovú bránu, aby som sa do nej trafila. Dôležité bolo, že gólmi som družstvu pomohla k víťazstvu,“ s úsmevom pokračovala M. Babuková.

Juniorky Iuventy vyhrali rozdielom 11 gólov a zaznamenali tak už štvrtý triumf v rade. V aktuálnej tabuľke im patrí druhé miesto.

Zatiaľ len za juniorky

Keď sme sa michalovskej krídelníčky opýtali, či sa plánuje ešte vrátiť k vrcholovej hádzanej, nerozhodne skonštatovala: „Na túto otázku vám zatiaľ presne neviem odpovedať. Zatiaľ si plánujem ešte zahrať s juniorským celkom. Pri vrcholovej hádzanej je to trošku náročnejšie. O moje kondičné resty sa veľmi neobávam, viac o to, ako by som to zvládala s malým Lukáškom.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.