Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Atletika - finálové výsledky

SITA|31. aug 2004 o 13:16

ATÉNY 31. augusta (SITA) - Súhrn finálových výsledkov na Hrách XXVIII. olympiády v Aténach:


ATLETIKA


Muži:

100 m (+0,6 m/s): 1. Justin Gatlin (USA) 9,85 - svetový výkon roka, 2. Francis Obikwelu (Portug.) 9,86 - európsky rekord, 3. Maurice Greene (USA) 9,87, 4. Shawn Crawford (USA) 9,89, 5. Asafa Powell (Jam.) 9,94, 6. KIm Collins (Sv. Krištof a Nevis) 10,00, 7. Obadele Thompson (Barbados) 10,10, Aziz Zakari (Ghana) nedokončil.

200 m (+1,2 m/s): 1. Shawn Crawford 19,79 - svetový výkon roka, 2. Bernard Williams 20,01, 3. Justin Gatlin (všetci USA) 20,03, 4. Frank Fredericks (Nam.) 20,14, 5. Francis Obikwelu (Port.) 20,14, 6. Stephane Buckland (Maurícius) 20,24, 7. Tobias Unger (Nem.) 20,64,... Asafa Powell (Jam.) nenastúpil.

400 m: 1. Jeremy Wariner 44,00 - svetový výkon roka, 2. Otis Harris 44,16, 3. Derrick Brew (všetci USA) 44,42, 4. Alleyne Francique (Grenada) 44,66, 5. Brandon Simpson (44,76, 6. Davian Clarke (obaja Jam.) 44,83, 7. Leslie Djhone (Fr.) 44,94, 8. Michael Blackwood (Jam.) 45,55.

800 m: 1. Jurij Borzakovskij (Rus.) 1:44,45, 2. Mbulaeni Mulaudzi (JAR) 1:44,61, 3. Wilson Kipketer (Dán.) 1:44,65, 4. Mouhssin Chehibi (Mar.) 1:45,16, 5. Wilfred Bungei (Keňa) 1:45,31, 6. Hezekiel Sepeng (JAR) 1:45,53, 7. Djabir Said-Guerni (Alž.) 1:45,61, 8. Ahmed Ismail (Sudán) 1:52,49.

1500 m: 1. Hicham El Guerrouj (Mar.) 3:34,18, 2. Bernard Lagat (Keňa) 3:34,30, 3. Rui Silva (Port.) 3:34,68, 4. Timothy Kiptanui (Keňa) 3:35,61, 5. Ivan Heško (Ukr.) 3:35,82, 6. Michael East (V. Brit.) 3:36,33, 7. Reyes Estevez (Šp.) 3:36,63, 8. Gert-Jan Liefers (Hol.) 3:37,17.

5000 m: 1. Hicham El Guerrouj (Mar.) 13:14,39, 2. Kenenisa Bekele (Et.) 13:14,59, 3. Eliud Kipchoge (Keňa) 13:15,10, 4. Gebre-egziabher Gebremariam 13:15,35, 5. Dejene Berhanu (obaja Et.) 13:16,92, 6. John Kibowen (Keňa) 13:18,24, 7. Zersenay Tadesse (Eritea) 13:24,31, 8. Craig Mottram (Austr.) 13:25,70.

10 000 m: 1. Kenenisa Bekele 27:05,10 - olympijský rekord, 2. Silesi Sihine (obaja Et.) 27:09,39, 3. Zersenay Tadesse (Eritrea) 27:22,57, 4. Boniface Kiprop (Uganda) 27:25,48, 5. Haile Gebrselassie (Et.) 27:27,70, 6. John Cheruiyot Korir 27:41,91, 7. Moses Mosop (obaja Keňa) 27:46,61, 8. Ismail Sghyr (Fr.) 27:57,09.

Maratón: 1. Stefano Baldini (Tal.) 2:10:55, 2. Mebrahtom Keflezighi (USA) 2:11:29, 3. Vanderlei de Lima (Braz.) 2:12:11, 4. Jon Brown (V. Brit.) 2:12:26, 5. Šigeru Aburaja (Jap.) 2:13:11, 6. Suwa Tošinari (Jap.) 2:13:24, 7. Eric Wainaina (Keňa) 2:13:30, 8. Alberto Chaica (Port.) 2:14:17,... 81. Marcel Matanin (SR) 2:50:26.

3000 m prek.: 1. Ezekiel Kemboi 8:05,81, 2. Birmin Kipruto 8:06,11, 3. Paul Kipsiele Koech (všetci Keňa) 8:06,64, 4. Musa Obaid Amer (Katar) 8:07,18, 5. Luis Miguel Martin (Šp.) 8:11,64 - európsky výkon roka, 6. Simon Vroemen (Hol.) 8:13,25, 7. Bouabdallah Tahri (Fr.) 8:14,26, 8. Ali Ezzine (Mar.) 8:15,58.

110 m prekážok (+0,3 m/s): 1. Liu Xiang (Čína) 12,91 - vyrovnaný svetový rekord a olympijský rekord, 2. Terrance Trammell (USA) 13,18, 3. Anier Garcia (Kuba) 13,20, 4. Maurica Wignall (Jam.) 13,21, 5. Stanislavs Olijars (Lot.) 13,21, 6. Charles Allen (Kan.) 13,48, 7. Mateus Facho Inocencio (Braz.) 13,49, 8. Ladji Doucoure (Fr.) 13,76.

400 m prek.: 1. Felix Sanchez (Dom. rep.) 47,63 - svetový výkon roka, 2. Danny McFarlane (Jam.) 48,11, 3. Naman Keita (Fr.) 48,26, 4. James Carter (USA) 48,58, 5. Bayano Kamani (Panama) 48,74, 6. Marek Plawgo (Poľ.) 49,00, 7. Alwyn Myburgh (JAR) 49,07, 8. Bennie Brazell (USA) 49,51.

Výška: 1. Stefan Holm (Švéd.) 236, 2. Matt Hemingway (USA) 234, 3. Jaroslav Bába (ČR) 234, 4. Jamie Nieto (USA) 234, 5. Andrij Sokolovskij (Ukr.) 232, 6. Jaroslav Rybakov (Rus.) 232, 7. Mark Boswell (Kan.) 229, 8. Svatoslav Ton (ČR) 229.

Žrď: 1.Timothy Mack (USA) 595 - olympijský rekord, 2. Toby Stevenson (USA) 590, 3. Giuseppe Gibilisco (Tal.) 585, 4. Igor Pavlov (Rus.) 580, 5. Danny Ecker (Nem.) 575, 6. Lars Börgeling (Nem.) 575, 7. Derek Miles (USA) 575, 8. Alexander Averbuch (Izr.) 565.

Diaľka: 1. Dwight Phillips (USA) 859, 2. John Moffitt (USA) 847, 3. Joan Lino Martinez (Šp.) 832, 4. James Beckford (Jam.) 831, 5. Chris Tomlinson (V. Brit.) 825, 6. Ignisious Gaisah 824, 7. Ivan Pedroso (Kuba) 823, 8.Bogdan Tarus (Rum.) 821.

Trojskok: 1. Christian Olsson (Švéd.) 17,79 - svetový výkon roka, 2. Marian Oprea (Rum.) 17,55, 3. Danila Burkeňa (Rus.) 17,48, 4. Yoandri Betanzos (Kuba) 17,47, 5. Jadel Gregorio (Braz.) 17,31, 6. Hristos Meletoglu (Gr.) 17,13, 7. Viktor Guščinskij (Rus.) 17,11, 8. Yoelbi Quesada (Kuba) 16,96.

Guľa: 1. Jurij Bilonog (Ukr.) 21,16 (druhý najlepší pokus 21,15), 2. Adam Nelson (USA) 21,16 (mal len jeden platný pokus), 3. Joachim Olsen (Dán.) 21,07, 4. Manuel Martinez (Šp.) 20,84, 5. Adam Michnevič 20,60, 6. Jurij Belov (obaja Biel.) 20,34, 7. Justin Anlezark 20,31, 8. Ralf Bartels (Nem.) 20,26,... 10. Mikuláš Konopka (SR) 19,92 (v kvalifikácii 8. - 20,32).

Disk: 1. Virgilijus Alekna (Lit.) 69,89, 2. Zoltán Kövágö (Maď.) 67,04, 3. Alexander Tammert (Est.) 66,66, 4. Vasilij Kapťuch (Biel.) 65,10, 5. Frantz Kruger (JAR) 64,34, 6. Casey Malone (USA) 64,33, 7. Lars Riedel (Nem.) 62,80, 8. Hannes Hopley (JAR) 62,58,... v kvalifikácii 35. Jaroslav Žitňanský (SR) 53,30.

Kladivo: 1. Kodži Murofuši (Jap.) 82,91, 2. Ivan Tichon (Biel.) 79,81, 3. Esref Apak (Tur.) 79,51, 4. Vadim Deviatovskij (Biel.) 78,82, 5. Krisztián Pars (Maď.) 78,73, 6. Primož Kozmuš (Slovin.) 78,56, 7. Libor Charfreitag (SR) 77,54, 8. Karsten Kobs (Nem.) 76,30,... v kvalifikácii 14. Miloslav Konopka (SR) 76,16.

Oštep: 1. Andreas Thorkildsen (Nór.) 86,50, 2. Vadims Vasilevskis (Lot.) 84,95, 3. Sergej Makarov (Rus.) 84,84, 4. Steve Backley (V. Brit.) 84,13, 5. Alexander Ivanov (Rus.) 83,31, 6. Andrus Värnik (Est.) 83,25, 7. Eriks Rags (Lot.) 83,14, 8. Tero Pitkämäki (Fín.) 83,01,... v kvalifikácii 32. Marián Bokor (SR) 71,74.

Desaťboj: 1. Roman Šebrle (ČR) 8893 - olympijský rekord a svetový výkon roka (10,85 - 784 - 16,36 - 212 - 48,36 - 14,05 - 48,72 - 500 - 70,52 - 4:40,01), 2. Bryan Clay (USA) 8820 (10,44 - 796 - 15,23 - 206 - 49,19 - 14,13 - 50,11 - 490 - 69,71 - 4:41,65), 3. Dmitrij Karpov (Kaz.) 8725 - ázijský rekord (10,50 - 781 - 15,93 - 209 - 46,81 - 13,97 - 51,65 - 460 - 55,54 - 4:38,11), 4. Dean Macey (V. Brit.) 8414 (10,89 - 747 - 15,73 - 215 - 48,97 - 14,56 - 48,34 - 440 - 58,46 - 4:25,42), 5. Chiel Warners (Hol.) 8343 (10,62 - 774 - 14,48 - 197 - 47,97 - 14,01 - 43,73 - 490 - 55,39 - 4:38,05), 6. Attila Zsivóczky (Maď.) 8287 (10,91 - 714 - 15,31 - 212 - 49,40 - 14,95 - 45,62 - 470 - 63,45 - 4:29,54), 7. Laurent Hernu (Fr.) 8237 (10,97 - 719 - 14,65 - 203 - 48,73 - 14,25 - 44,72 - 480 - 57,76 - 4:24,35), 8. Erki Nool (Est.) 8235 (10,80 - 753 - 14,26 - 188 - 48,81 - 14,80 - 42,05 - 540 - 61,33 - 4:36,33).

20 km chôdza: 1. Ivano Brugnetti (Tal.) 1:19:40, 2. Francisco Javier Fernandez (Šp.) 1:19:45, 3. Nathan Deakes (Austr.) 1:20:02, 4. Jefferson Pérez (Ekv.) 1:20:38, 5. Juan Manuel Molina (Šp.) 1:20:55, 6. Žu Hong-jun (Čína) 1:21:40, 7. Vladimir Andrejev (Rus.), 8. Andre Höhne (Nem.) 1:21:56,... 32. Matej Tóth (SR) 1:28:49.

50 km chôdza: 1. Robert Korzeniowski (Poľ.) 3:38:46, 2. Denis Nižegorodov (Rus.) 3:42:50, 3. Alexej Vojevodin (Rus.) 3:43:34, 4. Ju Cao-hong (Čína) 3:43:45, 5. Jesus Angel Garcia (Šp.) 3:44:42, 6. Roman Magdziarczyk (Poľ.) 3:48:11, 7. Gregorz Sudol (Poľ.) 3:49:09, 8. Santiago Perez (Šp.) 3:49:48,... 14. Peter Korčok 3:54:22, 18. Miloš Bátovský 3:59:11, 36. Kazimír Verkin (všetci SR) 4:13:11.

4 x 100 m: 1. Veľká Británia (Jason Gardener, Darren Campbell, Marlon Devonish, Mark Lewis-Francis) 38,07, 2. USA (Shawn Crawford, Justin Gatlin, Coby Miller, Maurice Greene) 38,08, 3. Nigéria (Olusoji Fasuba, Uchenna Emedolu, Aron Egbele, Deji Aliu) 38,23, 4. Japonsko 38,49, 5. Poľsko 38,54, 6. Austrália 38,56, 7. Trinidad a Tobago 38,60, 8. Brazília 38,67.

4 x 400 m: 1. USA (Otis Harris, Derrick Brew, Jeremy Wariner, Darold Williamson) 2:55,91 - svetový výkon roka, 2. Austrália (John Steffensen, Mark Ormrod, Patrick Dwyer, Clinton Hill) 3:00,60, 3. Nigéria (James Godday, Audu Musa, Saul Weigopwa, Enefiok Udo-Obong) 3:00,90, 4. Japonsko 3:00,99, 5. Veľká Británia 3:01,07 - európsky výkon roka, 6. Bahamy 3:01,88, 7. Nemecko 3:02,22, 8. Botswana 3:02,49.


Ženy:

100 m (-0,1 m/s): 1. Julia Nesterenková (Biel.) 10,93, 2. Lauryn Williamsová (USA) 10,96, 3. Veronika Campbellová (Jam.) 10,97, 4. Ivet Lalovová (Bulh.) 11,00, 5. Aleen Baileyová 11,05, 6. Sherone Simpsonová (obe Jam.) 11,07, 7. Debbie Fergusonová (Bah.) 11,16, 8. LaTasha Colanderová (USA) 11,18

200 m (+0,8 m/s): 1. Veronica Campbellová (Jam.) 22,05 - svetový výkon roka, 2. Allyson Felixová (USA) 22,18 - vyrovnaný juniorský svetový rekord, 3. Debbie Fergusonová (Bah.) 22,30, 4. Aleen Baileyová (Jam.) 22,42, 5. Ivet Lalovová (Bulh.) 22,57, 6. KIm Gevaertová (Belg.) 22,84, 7. Abiodun Oyepitanová (V. Brit.) a Muna Leeová (USA) obe 22,87.

400 m: 1. Tonique Darlingová-Williamsová (Bah.) 49,41, 2. Ana Guevarová (Mex.) 49,56, 3. Natalia Anťuchovová 49,89, 4. Monique Hennaganová 49,97, 5. DeeDee Trotterová 50,00, 6. Sanya Richardsová (všetky USA) 50,19, 7. Christine Amertilová (Bah.) 50,37, 8. Natalia Nazarovová (Rus.) 50,65.

800 m: 1. Kelly Holmesová (V. Brit.) 1:56,38, 2. Hasna Benhassiová (Mar.) 1:56,43, 3. Jolanda Čeplaková (Slovin.) 1:56,43, 4. Maria Mutolová (Moz.) 1:56,51, 5. Tatiana Andrianovová (Rus.) 1:56,88, 6. Jearl Milesová-Clarková (USA) 1:57,27, 7. Maria Cioncanová (Rum.) 1:59,62, 8. Zulia Calatayudová (Kuba) 2:00,95,... 19. Lucia Klocová (SR) 2:00,79 (6. v II. semifinále).

1500 m: 1. Kelly Holmesová (V. Brit.) 3:57,90 - svetový výkon roka, 2. Tatiana Tomašovová (Rus.) 3:58,12, 3. Maria Cioncanová (Rum.) 3:58,39, 4. Natalia Jevdokimovová (Rus.) 3:59,05, 5. Daniela Jordanovová (Bulh.) 3:59,10, 6. Lidia Chojecká (Poľ.) 3:59,27, 7. Anna Jakubczaková (Poľ.) 4:00,15, 8. Elvan Abeylegesseová (Tur.) 4:00,67.

5000 m: 1. Meseret Defarová (Et.) 14:45,65, 2. Isabella Ochichiová (Keňa) 14:48,19, 3. Tirunesh Dibabová (Et.) 14:51,83, 4. Jelena Zadorožná (Rus.) 14:55,52, 5. Joanne Paveyová (V. Brit.) 14:57,87, 6. Gulnara Samitovová (Rus.) 15:02,30, 7. Irina Mikitenková (Nem.) 15:03,26, 8. Sun Jing-jie (Čína) 15:07,23.

10 000 m: 1. Xing Hui-na (Čína) 30:24,36, 2. Ejegayehu Dibabová (Et.) 30:24,98, 3. Derartu Tuluová (Et.) 30:26,42, 4. Werknesh Kidanová (Et.) 30:28,30, 5. Lornah Kiplagatová (Hol.) 30:31,92, 6. Sun Jing-jie (Čína) 30:54,37, 7. Jelena Prokopčuková (Lot.) 31:04,10, 8. Lydia Grigorievová (Rus.) 31:04,62.

Maratón: 1. Mizuki Nogučiová (Jap.) 2:26:20, 2. Catherine Nderebová (Keňa) 2:26:32, 3. Deena Kastorová (USA) 2:27:20, 4. Elfenesh Alemuová (Et.) 2:28:15, 5. Reiko Tosová (Jap.) 2:28:44, 6. Olivera Jevtičová (Srb. a Č. Hora) 2:31:15, 7. Naoko Sakamotová (Jap.) 2:31:43, 8. Ľudmila Petrovová (Rus.) 2:31:56.

100 m prek.: 1. Joanna Hayesová (USA) 12,37 - svetový výkon roka a olympijský rekord, 2. Olena Krasovská (Ukr.) 12,45 - európsky výkon roka, 3. Melissa Morrisonová (USA) 12,56, 4. Irina Korotejevová (12,72, 5. Lacena Goldingová-Clarková (Jam.) 12,73, 6. Angela Whyteová (Kan.) 12,81,... Perdita Felicienová (Kan.) a Irina Ševčenková nedokončili.

400 m prek.: 1. Fani Halkiová (Gr.) 52,82, 2. Ionela Tirleová-Manolacheová (Rum.) 53,38, 3. Tatiana Tereščuková-Antipovová (Ukr.) 53,44, 4. Sheena Johnsonová (USA) 53,83, 5. Jana Pittmanová (Austr.) 53,92, 6. Jekaterina Bikertová (Rus.) 54,18, 7. Brenda Taylorová (USA) 54,97, 8. Julia Pečonkinová (Rus.) 55,79.

Výška: 1. Jelena Slesarenková (Rus.) 206 - olympijský rekord, 2. Hestrie Cloeteová (JAR) 202, 3. Viktoria Sťopinová (Ukr.) 202, 4. Amy Acuffová (USA) 199, 5. Irina Michalčenková (Ukr.) 196, 6. Anna Čičerovová (Rus.) 196, 7. Oana Pantelimonová (Rum.) 193, 8. Monica Iagarová (Rum.) 193.

Žrď: 1. Jelena Isinbajevová (Rus.) 491 - svetový rekord, 2. Svetlana Feofanovová (Rus.) 475, 3. Anna Rogowská (Poľ.) 470, 4. Monika Pyreková (Poľ.) 455, 5. Thorey Elisdóttirová (Isl.) 455, 6. Vanessa Boslaková (Fr.), Naora Agirreová (Šp.), Dana Ellisová (Kan.) a Anžela Balachonovová (Ukr.) všetky 440.

Diaľka: 1. Tatiana Lebedevová (Rus.) 707, 2. Irina Simaginová (Rus.) 705 (druhý najlepší pokus 702), 3. Tatiana Kotovová (Rus.) 705 (druhý najdlhší pokus 684), 4. Bronwyn Thompsonová (Austr.) 696, 5. Marion Jonesová (USA) 685 (+3,1), 6. Anju Bobby Georgeová (India) 683, 7. Jade Johnsonová (V. Brit.) 680, 8. Tünde Vasziová (Maď.) 673 (+2,4 m/s).

Trojskok: 1. Francoise Mbangová-Etoneová (Kamerun) 15,30 - africký rekord, 2. Hrysopiyi Devetziová (Gr.) 15,25, 3. Tatiana Lebedevová (Rus.) 15,14, 4. Trecia Smithová (Jam.) 15,02, 5. Yamile Aldamová (Sudán) 14,99, 6. Baya Rahouliová (Alž.) 14,86, 7. Magdelin Martinezová (Tal.) 14,85, 8. Anna Pjatychová (Rus.) 14,49.

Guľa: 1. Yumileidi Cumbová (Kuba) 19,59, 2. Nadine Kleinertová (Nem.) 19,55, 3. Svetlana Kriveľovová (Rus.) 19,49, 4. Nadežda Ostapčuková (Biel.) 19,01, 5. Natalia Choronenková (Biel.) 18,96, 6. Krystyna Zabawská (Poľ.) 18,64, 7. Misleydis Gonzalezová (Kuba) 18,59, 8. Valerie Adamsová (N. Zél.) 18,56.

Disk: 1. Natalia Sadovová (Rus.) 67,02, 2. Anastasia Kelesidouová (Gr.) 66,68, 3. Irina Jatčenková (Biel.) 66,17, 4. Věra Pospíšilová-Cechlová (ČR) 66,08, 5. Olena Antonovová (Ukr.) 65,75, 6. Nicoleta Grasuová (Rum.) 64,92, 7. Beatrice Fauminová (N. Zél.) 63,45, 8. Ekaterini Voggoliová (Gr.) 62,37.

Kladivo: 1. Oľga Kuzenkovová (Rus.) 75,02 - olympijský rekord, 2. Yipsi Morenová 73,36, 3. Yunaika Crawfordová (obe Kuba) 73,16, 4. Betty Heidlerová (Nem.) 72,73, 5. Kamila Skolimowská (Poľ.) 72,57, 6. Oľga Canderová (Biel.) 72,57, 7. Žang Wen-xiu (Čína) 72,03, 8. Irina Sekačovová (Ukr.) 70,40.

Oštep: 1. Osleidys Menendezová (Kuba) 71,53 - olympijský rekord a svetový výkon roka, 2. Steffi Neriusová (Nem.) 65,82, 3. Mirela Manjaniová (Gr.) 64,29, 4. Nikola Brejchová-Tomečková (ČR) 64,23, 5. Sonia Bissetová (Kuba) 63,54, 6. Laverne Eveová (Bah.) 62,77, 7. Noraida Bicetová (Kuba) 62,51, 8. Tatiana Ljachovičová (Ukr.) 61,75.

Sedemboj: 1. Carolina Klüftová (Švéd.) 6952 (100 m prek.: 13,21 - výška: 191, guľa: 14,77 - 200 m: 23,27, diaľka: 678 - oštep: 48,89, 800 m: 2:14,15), 2. Austra Skujyteová (Lit.) 6435 (14,03 - 176 - 16,40 - 24,82 - 630 - 49,58 - 2:15,92), 3. Kelly Sothertonová (V. Brit.) 6424 (13,44 - 185 - 13,29 - 23,57 - 651 - 37,19 - 2:12,37), 4. Sheila Burrellová (USA) 6296, 5. Jelena Prochorovová (Rus.) 6289, 6. Sonja Kesselschlegäreová (Nem.) 6287, 7. Marie Collonvillová (Fr.) 6279, 8. Natalia Dobrynská (Ukr.) 6255.

20 km chôdza: 1. Athanasia Tsoumeleková (Gr.) 1:29:12, 2. Olimpiada Ivanovová (Rus.) 1:29:16, 3. Jane Savilleová (Austr.) 1:29:25, 4. Ryta Turovová (Biel.) 1:29:39, 5. Melanie Seegerová (Nem.) 1:29:52, 6. Elisa Rigaudová (Tal.) 1:29:57, 7. Maria Vascová (Šp.) 1:30:06, 8. Wang Li-ping (Čína) 1:30:16,... 22. Zuzana Malíková (SR) 1:33:17.

4 x 100 m: 1. Jamajka (Tanya Lawrenceová, Sherone Simpsonová, Aleen Baileyová, Veronica Campbellová) 41,73, 2. Rusko (Oľga Fiodorovová, Julia Tabakovová, Irina Chabarovová, Larisa Kruglovová) 42,27, 3. Francúzsko (Veronique Mangová, Muriel Hurtisová, Sylviane Félixová, Christine Arronová) 42,54, 4. Bahamy 42,69, 5. Bielorusko 42,94, 6. Belgicko 43,11, 7. Nigéria 43,42, USA nedokončili.

4 x 400 m: 1. USA (DeeDee Trotterová, Monique Hendersonová, Sanya Richardsová, Monique Hennaganová) 3:19,01 - svetový výkon roka, 2. Rusko (Olesia Krasnomovecová, Natalia Nazarovová, Olesia Zykinová, Natalia Anťuchovová) 3:20,16 - európsky výkon roka, 3. Jamajka (Novlene Williamsová, Michelle Burgherová, Nadia Davyová, Sandie Richardsová) 3:22,00, 4. Veľká Británia 3:25,12, 5. Poľsko 3:25,22, 6. Rumunsko 3:26,81, 7. India 3:28,51, 8. Grécko 3:45,70.


Medailová bilancia:


1. USA 8 12 5

2. Rusko 6 7 7

3. V. Brit. 3 0 1

4. ŠVédsko 3 0 0

5. Etiópia 2 3 2

6. Grécko 2 2 1

7. Kuba 2 1 2

Jamajka 2 1 2

9. Moroko 2 1 0

10. Taliansko 2 0 1

11. Japonsko 2 0 0

11. Čína 2 0 0

13. Keňa 1 4 2

14. Ukrajina 1 1 2

15. Bielorusko 1 1 1

16. Litva 1 1 0

17. Bahamy 1 0 1

17. Česko 1 0 1

17. Poľsko 1 0 1

20. Kamerun 1 0 0

20. Dom. rep. 1 0 0

20. Nórsko 1 0 0

23. Rumunsko 0 2 1

24. Nemecko 0 2 0

24. JAR 0 2 0

26. Austrália 0 1 2

27. Portugalsko 0 1 1

27. Španielsko 0 1 1

29. Maďarsko 0 1 0

29. Lotyšsko 0 1 0

29. Mexiko 0 1 0

32. Dánsko 0 0 2

32. Francúzsko 0 0 2

32. Nigéria 0 0 2

35. Brazília 0 0 1

35. Eritrea 0 0 1

35. Estónsko 0 0 1

35. Kazachstan 0 0 1

35. Slovinsko 0 0 1

35. Turecko 0 0 1


Súvisiace články