Sobota, 4. decembra, 2021Meniny má Barbora, Barbara

Asi 2 500 tureckých futbalových fanúšikov sa v Bratislave správalo pokojne

TASR|8. jún 2003 o 16:04

Bratislava 8. júna (TASR) - Víkendový nával tureckých futbalových fanúšikov zvládla Bratislava bez problémov. Polícia žiadne incidenty v uliciach metropoly ...

Bratislava 8. júna (TASR) - Víkendový nával tureckých futbalových fanúšikov zvládla Bratislava bez problémov. Polícia žiadne incidenty v uliciach metropoly z ich strany nezaznamenala.

Pre TASR to dnes povedal riaditeľ Okresného riaditeľstva PZ Bratislava III Stanislav Jankovič.

Do hlavného mesta pricestovalo na kvalifikačný zápas majstrovstiev Európy medzi SR a Tureckom podľa odhadov polície asi 2 500 tureckých futbalových priaznivcov. Väčšina z nich prišla z Rakúska a Nemecka individuálnou dopravou. Asi 500 až 600 Turkov, najmä skupín biznismenov a podnikateľov, využilo leteckú dopravu. Momentálne väčšina z nich nie je na území SR, takže prípadné komplikácie už polícia nepredpokladá. Tureckí fanúšikovia sa podľa Jankoviča správali pokojne aj na štadióne počas sobotňajšieho zápasu. Boli len trochu viac hluční.

Na zápas SR proti Turecku v sobotu večer dohliadalo 250 príslušníkov polície, ktorá prijala rovnaké bezpečnostné opatrenia ako počas minuloročného zápasu s Anglickom. Okrem jazdnej polície a príslušníkov z odboru kynológie so psami boli v pohotovosti i tzv. kukláči. Pred vstupom na štadión museli všetci návštevníci prejsť prísnou kontrolou.

Súvisiace články