Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Arbitráž s Demitrom presunuli, najradšej by bral 10 mliódnov na 2 roky

TASR|6. aug 2001 o 16:52

Piešťany (TASR): Slovenské hokejové leto v Piešťanoch prekvapujúco poctil svojou prítomnosťou aj jeden z najznámejších slovenských hokejistov zámorskej NHL Pavol Demitra. Pôvodne mal byť útočník St. Louis Blues v zámorí na arbitrážnej komisii ohľadom v

ýšky nového kontraktu. No jeho stredajší termín sa presunul až na samotný záver letných arbitráží 15. augusta.

"V piatok na sobotu mi o polnoci volal môj agent, že stredajší termín sa presúva až na 15. augusta. Myslel som si, že už budem mať pokoj, no v podstate som aj spokojný, pretože môj agent môže pred komisiou poukázať na predchádzajúce výroky arbitrov, takže zhruba budeme vedieť, do čoho ideme. V každom prípade by som sa však chcel dohodnúť ešte pred týmto dátumom," povedal pravý krídelník Blues.

Po skončení hokejového leta teda Demitra, sužovaný v minulej sezóne početnými zraneniami, odletí na rokovanie o novej zmluve. "Odlietam 13. augusta s cieľom získať rozhodne výhodnejší kontrakt. V minulom roku som zarobil 1,8 milióna a spokojný by som bol so 4-5 miliónmi na sezónu, no najradšej by som bral 10 miliónov na dva roky," povedal Demitra, ktorý sa po množstve zranení cíti zdravotne v poriadku tak na 95 percent.

V hokejovom lete slovenského reprezentanta zaradil tréner Ján Filc do útoku s centrom Michalom Handzušom a ľavým krídlom Mariánom Hossom, s čím vyjadril aj vzhľadom k blížiacej sa olympiáde Demitra absolútnu spokojnosť. "V tomto útoku sa cítim veľmi dobre a som rád, že ma tam tréner zaradil. S Mišom Handzušom sa poznáme zo St. Louis a po niekoľkoročnej spolupráci si výborne rozumieme. Marián Hossa je jeden z najkvalitnejších slovenských hokejistov. Je to vychádzajúca hviezda a sme radi, že ho máme v útoku na ľavom krídle," konštatoval Demitra.

ki ba

Súvisiace články