Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Andreanin ako košická trojka na hosťovaní v Bardejove

Sportnet|Publikované 16. jan 2009 o 23:00

Sezónu začal v tíme reprezentačnej dvadsiatky, mal tak možnosť chytať v extralige, dokončí ju v prvoligovom Bardejove. Brankár Matúš Andreanin,

kmeňový hráč HC Košice je v Bardejove na hosťovaní.

KOŠICE. Odchovanec košického hokeja bol zaradený do púchovského projektu reprezentačnej dvadsiatky druhú sezónu. Keďže sa ho kvôli vekovému limitu ďalší svetový šampionát do dvadsať rokov týkať nebude, šancu dostanú iní. Matúš Andreanin nakoniec ani na vrcholný turnaj v Ottawe necestoval. Ostal doma ako náhradník. Materský klub HC Košice, ktorý sa spolieha na dvojicu gólmanov Lipovský Hudáček, zaradil Matúša na pozíciu trojky, keďže Tomáš Halász dokončí sezónu v Púchove. S návrhom na hosťovanie prišiel tento týždeň Bardejov a k dohode už potom nebolo ďaleko. V tejto súvislosti sme Andreanina vyspovedali.

Matúš, sezónu dokončíte v Bardejove. Je to pre vás uspokojivé riešenie?

"Niekde chytať musím. V Košiciach som tretí brankár, takže Bardejov je východiskom. O chvíľu by som mal podstúpiť premiéru v novom drese v zápase s Trebišovom."

Bol v hre aj iný záujemca?

"Niečo riešil môj agent, ale nedotiahlo sa to"

Dúfali ste, že po vás siahne materský klub?

"Priznám sa, nerátal som s tým, že by ma chceli. No trénujem s áčkom, som tretí brankár a chytať budem v Bardejove, takže je to dobré."

Majstrovstvá sveta sa skončili pre Slovensko úspešne, ako ste niesli fakt, že vás sa turnaj v Kanade netýkal?

"Beriem to v pohode, život ide ďalej. V prvom momente som bol sklamaný, že som sa do záverečnej nominácie nevošiel a do Kanady necestoval. Ale je dobré, že náš tím tam uspel, hoci mi bolo trochu ľúto, že nie som s partiou. Predsa len, s väčšinou chalanov som strávil dosť času v Púchove."

V Ottawe sa ukázalo, že Janus, ktorý pôsobí v zámorí, bol na ťažké zápasy pripravený lepšie ako v Púchove chytajúci Kotvan. Mali by teda mladý gólmani myslieť skôr na účinkovanie za oceánom?

"Ťažko povedať, čo je pre mladého brankára najlepšie. Určite je však prvoradé, aby chytal. Takže, či je v Kanade, alebo doma, no predovšetkým musí nastupovať pravidelne. Z tohto pohľadu mal Janus jednu výhodu, v kanadskej juniorke sa vychytal. A keď potom na šampionáte dostal šancu, tak sa jej chytil. Ku Kotvanovi sa vyjadrovať nebudem. Šiel do Kanady, dostal dôveru, tréner sa vyjadril, že je na tom lepšie ako ja, no pritom tam nič neukázal."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.