Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Aj v okýptenej zostave chcú Košičania natiahnuť šnúru

Čaká ich náročný súboj. Košičania to nemajú proti Myjave nikdy ľahké. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 19. sep 2014 o 22:00

Košičania patria medzi najproduktívnejšie tímy futbalovej Fortuna ligy.

Bezgólová remíza so Senicou. Asi to bola iba výsledková výnimka Košičanov, lebo tí patria medzi najproduktívnejšie tímy futbalovej Fortuna ligy. Nielen v útoku, aj v obrane. Iba Žilina, Trenčín a Slovan strelili viac gólov ako Košice (13), ale viac ako Košice (19) nedostal nik.

KOŠICE. Je veľký predpoklad, že dnes v Myjave čísla okolo dvojbodky, ktorá rozdeľuje ich skóre, opäť o niečo narastú, lebo Košice s Myjavou, od jej príchodu do „veľkého“ futbalu, 0:0 nikdy nehrali. Ani v lige, ani v pohári, aj keď trikrát to bolo len 1:0.

Aj naposledy v Myjave, pre Košice, čo bol historický okamih, pretože východniari to na „kopaniciach“ dovtedy vôbec nekopali dobre, prehrávali v lige i v pohári...

Najskôr zub, potom noha

Pohľad na „domácu“ tabuľku môže trošku zavádzať, lebo aj keď Myjava je zatiaľ na vlastnom ihrisku stopercentná, je v nej predposledná. Lebo pred svojimi fanúšikmi hrala iba dvakrát. Dnes jej môže hrať do kariet aj skutočnosť, že Košičania tam idú tak trochu „poloviční“, lebo v Čermeli je nečakaný lazaret.

Po zápase so Senicou bola na maródke (s rôznym chorobopisom) pätica hráčov základnej zostavy: Peter Šinglár, Peter Bašista, Ján Novák, Dávid Škutka a Erik Pačinda. Z nich má asi „najserióznejšie“ zranenie Erik Pačinda, a jeho štart v Myjave vôbec neprichádzal do úvahy.

„Vo štvrtok som bol na kontrole u nášho lekára Ľubomíra Jacka v Prešove, podľa ktorého mám natrhnutý lýtkový sval a navyše aj výron v členku.“

Na to, že ten pád v zápase so Senicou vyzeral tak hrozivo, a že ani na nosidlách Erik Pačinda rozhodne nevýskal od rozkoše, obstál ešte celkom dobre.

„Ten moment som videl niekoľkokrát zo záznamu, a naozaj to vôbec nevyzeralo dobre. V prvom momente som si myslel, že nemám nohu, taká to bola bolesť. Pri dopade mi ju otočilo najskôr na jednu stranu, potom na druhú, a ešte som si pritom udrel aj hlavu.“

Noha mu našťastie ostala, ale treba ju nejaký čas poliečiť. „Teraz to ľadujem, beriem tabletky, ale najdôležitejšie je nechať tomu niekoľko dní pokoj,“ vraví košický odchovanec, ktorý má v tejto sezóne na „zranenia“ mimoriadnu smolu.

„Pred zápasom so Senicou som mal zapálený zub. Zubárka mi musela rozrezať ďasno, aby ten zápal vytlačila, a začal som s tréningom iba deň pred duelom so Senicou, takže možno aj oslabený organizmus spôsobil, že som tak dopadol...“

Stačí 1:0...

S nohou má podobný problém i kapitán košického tímu Peter Šinglár. „Aj on bol na kontrole u lekára Jacka, a vraj to nie je až také vážne. No aj keď to Šingi už skúšal na tréningu, snažil sa behať, vravel, že ho to bolelo.“

Takže aj nad ním bol deň pred zápasom v Myjave veľký otáznik. „No do Myjavy určite nejde Jany Novák, ktorý má nejakú virózu a berie antibiotiká. Podobne je na tom Dávid Škutka, a mužstvu bude chýbať aj Peter Bašista,“ vyratúva maródov Erik Pačinda.

„No verím, že chlapci zaberú aj v oslabenej zostave, že dovezú z Myjavy nejaký bod, pretože potom hráme opäť vonku, v Banskej Bystrici... Z Myjavy by bol aj bod dobrý, pretože tam sa nám nikdy nehrá dobre. Oni sú doma veľmi nepríjemní, aj tí fanúšikovia robia svoje, jedno s druhým... Ale mohli by sme tam aj vyhrať, stačí 1:0,“ „uskromnil sa“ napokon Erik Pačinda s tesným víťazstvom.

„Ťaháme šnúru štyroch zápasov bez prehry, vlastne s pohárom je to už päť, a verím, že chlapci na ňu v Myjave nadviažu.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.